Статті

Переважна більшість статей – нашого власного виробництва. Щоправда, є трохи перекладів
Статті

Складні випадки. Як американська клініка протезує українських ветеранів

11 листопада, у День ветеранів, який у США є державним святом, до американської столиці прибуло двоє поранених бійців ЗСУ: тернополянин Артем Комісарчук й іванофранківець Василь Ступар. В аеропорту їх зустрів вигуком «Слава Україні!» криворіжець Дмитро Колесник. Він провів у Вашингтоні вже чотири тижні. Всі вони мають надзвичайно тяжкі поранення. Не лише втратили кінцівки, а й мають ушкодження внутрішніх органів.
Статті

Білоруський режим депортує українських дітей і перетворює їх на ворогів України

З 2021 року вдалося ідентифікувати 2219 українських дітей, яких перемістили до Білорусі з окупованих територій. Туди везуть переважно мешканців інтернатів буцімто на оздоровлення. Texty.org.ua публікують стислий переказ дослідження Регіонального центру прав людини, у якому розповідають, куди депортують українську молодь та як її використовують окупанти.
Статті

Золотий фонд ЗСУ. Що вирізняє справжнього комбата

Командир батальйону — особа, від рішень і здібностей якої безпосередньо залежить, чи зупинять просування противника на конкретній ділянці, чи вдасться відкинути ворогів і звільнити невеликий населений пункт. По-справжньому талановитий комбат вдало організованим маневром змусить кацапів тікати у стилі “Москва — Воронєж фіг догоніш” і здаватися в полон десятками, а міні-Жуков на такій посаді може за один штурм покласти половину батальйону і претендувати на орден Богдана Хмельницького.
Статті

Масований обстріл України 17 листопада — під ударом енергооб’єкти (КАРТА)

У ніч на 17 листопада росіяни завдали одного з найбільших масованих ударів по українській енергетиці. Texty.org.ua візуалізували на основі даних із відкритих джерел об’єкти, у які цілили окупанти, а також показали орієнтовні місця, звідки агресор запускав свої ракети й дрони.
Статті

Громадський транспорт, пішохідні вулиці, парки. Як Чернівці створюють європейську міську інфраструктуру

У Чернівцях проблему заторів і хаотичного паркування вирішують не розширенням доріг, а інвестиціями в зручний громадський транспорт, розширенням веломережі та створенням комфортних умов для пересування пішки. Приклад Чернівців варто наслідувати всім українським містам.
Статті

Корупцію породжують обставини і погане держуправління. Несподівані висновки наукового експерименту

Ключем до боротьби з корупцією є підвищення якості державного управління. Без цього антикорупційні стратегії приречені на провал. А гучні корупційні викриття, які потрапляють у медіа, породжують нову хвилю корупційних дій. Про ці та інші висновки науковців, які досліджували психологію корупції, читайте далі.
Статті

Чому бійці йдуть у СЗЧ, як зупинити це явище та як повернутися на службу

Про те, чому українські військові самовільно залишають свої підрозділи та як виправити ситуацію, ми поговорили з Іваном Афоніним, який ще недавно перебував на посаді офіцера центру рекрутингу 71-ї окремої єгерської бригади.
Статті

Як війна й агробізнес знищують українські степи

«Гарні місця легше отримують природоохоронний статус, а за “негарну” природу немає кому заступитися», — пише українська дослідниця степів Любов Ільмінська і додає, що мальовничі скелі над водою не містять і сотої частки біорізноманіття, яке є в звичайній лучно-степовій балці.Цей «багатий внутрішній світ» на вигляд начебто нефотогенічний: широка рівнина, трава, чагарі, немає високих скель, вікових дерев чи перепадів висот. Навіщо таке берегти? Але насправді такі «нефотогенічні» куточки — важлива складова хиткої екосистеми, яка потерпає сьогодні і від зміни клімату, і від людського втручання.
Статті

Сотні сходинок. Яку висоту щодня долають мешканці висоток, якщо вимикають електрику

“Зате в моє життя знову повернувся спорт”, — вкотре жартую я після того, як на запитання “Як справи” відповідаю: “Живу на 20-му поверсі”. “Ох, співчуваю”, — чую найчастіше. Часом можу почути: “Розумію. Я на 22-му”. І в цей момент соціальна дистанція між нами двома зменшується щонайменше втричі.Read in EnglishМи проаналізували дані знеструмлення влітку в Києві, аналогічна ситуація скоро може повторитися.
Статті

«Кажу тільки правду!» Чому родичі зниклих безвісти шукають інформацію у ворожок та екстрасенсів

Який шлях проходять близькі зниклих безвісти, що звертаються до ворожок та екстрасенсів, і яку роль у цьому процесі відіграє держава?«Магічне мислення», до якого вдаються родичі зниклих, часто є реакцією на стрес і безвихідь, у якій вони опиняються. Держава замість системної психологічної роботи з такими людьми (а їх десятки тисяч) фактично легітимізує ворожок та екстрасенсів, яких можна побачити навіть в ефірі єдиного телемарафону, що фінансується коштом платників податків.

Підтримайте нас