Депресія міських мешканців пов'язана також і з забруденням повітря

Забруднення повітря може завдати шкоди практично кожній клітині людського організму - і зокрема вчені виявили прямий зв'язок між забрудненням повітря і депресією.

Як показав аналіз глобальних даних, люди, які живуть в містах із високим рівнем забруднення повітря, мають вищий показник депресії та самогубств, пише Хмарочос.

Учені припустили, що зниження забруднення повітря в усьому світі може запобігти депресії мільйонів людей. Існує імовірність посилення депресії від потрапляння токсичного повітря, хоча це досить важко довести.

Причиною забруднення частинок, проаналізованих під час дослідження, є спалювання викопного палива в транспортних засобах, будинках і промисловості.

Нові дані ще раз підтвердили явище, яке Всесвітня організація охорони здоров’я негласно називає «мовчазною надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я».

«Якщо цей причинно-наслідковий зв’язок існує, ми могли б знизити рівень депресії на 15%. Це було б суттєвим кроком, адже депресія є дуже поширеним захворюванням і її рівень зростає. За даними ВООЗ, більш ніж 264 мільйони людей страждають депресією, – пояснює Ізабель Брейтвейт, яка очолювала дослідження. – Ми знаємо, що найдрібніші частинки брудного повітря можуть потрапляти до мозку через кров і через ніс, а забруднення повітря може впливати на запалення [мозку], пошкодження нервових клітин та зміни у виробленні гормону стресу, який пов’язаний із поганим психічним здоров’ям».


В Україні більше людей завдають собі смерті самі, ніж гинуть в аваріях (ІНФОГРАФІКА)

У дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Health Perspectives, використовували дані з 16 країн, опублікованих до 2017 року. Дослідження виявило сильний статистичний зв’язок між токсичним повітрям і депресією та самогубством.

Новіші дослідження підтверджують такий висновок, включаючи аналітику, яка пов’язувала забруднення повітря з «надзвичайно високою смертністю» у людей з психічними розладами та вчетверо більшим ризиком депресії у підлітків.

Паралельно інші дослідження простежують зв'язок високого рівня забруднення та зниження інтелекту. У комплексному глобальному аналізі на початку 2019 року дійшли висновку, що забруднення повітря може завдати шкоди кожному органу та практично кожній клітині людського організму.

Утім, довести безпосередній причинно-наслідковий зв’язок між забрудненням і депресією майже неможливо, оскільки етика не дозволяє навмисно завдавати людям шкоди під час експериментів.

Проаналізовані дослідження враховували безліч факторів, які можуть вплинути на психічне здоров’я, включаючи розташування будинку, доходи, освіту, куріння, зайнятість та ожиріння.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

транспорт місто медицина суспільство

Знак гривні
Знак гривні