Рада узаконила «листи щастя», евакуатори та штрафи по фото

Законопроект №5364 21.12.2017 був прийнятий в цілому на пленарному засіданні Верховної Ради. Документ передбачає введення «інспекторів паркувального простору», які отримають право виносити постанови власникам транспортних засобів за порушення правил паркування. Вводиться можливість штрафувати по «фотографії»: для оформлення постанови достатньо двох фото з авто, припаркованим з порушенням, або підтвердження того, що вартість послуг стоянки не оплачена – повідомляє Автокиїв.

Відповідати за порушення будуть власники автомобілів, керівники фірм, або особи, які ввезли ТЗ на митну територію України, якщо авто зареєстроване за кордоном. Новий закон дозволяє роботу автоматичних систем фіксації порушень правил зупинки, стоянки та паркування. Практично при всіх порушеннях згаданих правил може бути застосована евакуація ТЗ (у тому числі і за рішенням «інспектора паркування», а не лише співробітника поліції), або «тікет» — повідомлення про порушення, залишене на склі автомобіля.

«Листи щастя» також повертаються в роботу. Причому, якщо адресат змінив місце проживання або просто відсутній тривалий час вдома, постанова буде вважатися врученою в будь-якому випадку, починаючи з дати повернення листа до органу, який постанову створив.

Документ передбачає ще ряд змін, що стосуються автомобілістів, і отримав чимало критики з боку юристів, Головного науково-експертного управління ВР, громадських організацій та представників ЗМІ. До другого читання нардепами було запропоновано близько 300 поправок до тексту. Тим не менше, цей проект стане законом вже через 180 днів з моменту його офіційного оприлюднення.

Зазначимо, що прийняття цього закону добивалися активісти, котрі займаються урбаністикою. Адже до цього не було способу змусити водіїв плати за парковку, якщо вони цього не хотіли. Також поліція виявилася безсилою у боротьбі із припаркованими у заборонених місцях автомобілями. Є надія, що новий закон зупинить хаос із паркуванням

Тут дивіться наш інтерактивний проект про київські парковки і зловживання навколо них

Тут читайте переклад статті із The Economist Паркувальний армагеддон. Чому право ставити машину в містах має бути платним для всіх

закон реформи місто транспорт київ автомобілі

Знак гривні
Знак гривні