Частині українських депутатів, які хотіли на інавгурацію Трампа, США не дали візи

Частина народних депутатів України, які планували бути присутніми на інавгурації 45-го президента США Дональда Трампа 20 січня, не змогли отримати американські візи. Про це заявив у коментарі каналу “112 Україна” нардеп Борислав Береза, який сам уже прибув до Вашингтона на інавгурацію.

“Під час спілкування з деякими місцевими політиками з’ясувалося, що частина українських політиків, які анонсували свій приїзд до Вашингтона, не просто не отримали візи, а фактично отримали загородження та не потраплять сюди”, – заявив Береза з Вашингтона.

“Тому широко розпіарену подію американці показали інакше: “ти можеш купити квиток, але якщо ми не хочемо тебе бачити на церемонії, тебе тут не буде”, – сказав він.

Також за словами нардепа, є окремі труднощі з попаданням в ту чи іншу зону під час церемонії інавгурації. За словами Берези, рекомендують приходити за дві години до початку, з деякими квитками – принаймні за годину.

Для того, щоб бути присутнім на інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, потрібно заплатити. Про це заявив екс-міністр закордонних справ, екс-посол в Америці Костянтин Грищенко в ефірі того ж телеканалу.

“Я був як посол в США на інавгурації один раз. І пам’ятаю, яким чином тоді ще дуже обмежена кількість людей приїздила у Вашингон. Люди, які туди поїхали і будуть розповідати, що вони там були, це те ж саме, що бути на стадіоні і запитувати: “Ти був?” – сказав Грищенко.

За словами Грищенка, необхідність оплати за присутність на інавгурації не стосується лише певного обмеженого кола осіб – послів, членів конгресу, основних спонсорів.

“З того, що я чув, це велика ціна (за присутність серед глядачів на церемонії). Сто тисяч [доларів] і більше. Я не кажу, що ті, хто туди поїхав, самі особисто це оплатили. Але хтось за це заплатив”, – підкреслив Грищенко.

“Потрібно заплатити гроші або мати когось, хто тебе запросить, і тому ти можеш бути на якихось заходах. Але це не означає, жодним чином, що Трамп або його наближені пов’язані з цими людьми (які пропонують запрошення) чи мають якесь відношення до їх особистих запрошень”, – розповів дипломат.

На інавгурації Трампа будуть присутні представники як мінімум п’яти фракцій Верховної Ради України – це вирахував політичний радник Олександр Колодій.

“Представники України є, але з міркувань конфіденційності не зможу назвати прізвища до тих пір, поки самі політики не захочуть себе визначити. Переважно, скажу, люди публічні, представники депутатського корпусу нинішнього скликання і попередніх у тому числі. З нинішнього складу парламенту є представники як мінімум п’яти фракцій”, – повідомив Колодій у коментарі каналу “112”.

Напередодні нардеп від Радикальної партії Ляшка Ігор Попов попередив у соцмережі: “Учасникам заходів по інаугурації Трампа нагадую: в 10-денний термін необхідно внести повідомлення до бази декларацій щодо суттєвих змін майнового стану – адже квиток за 10 тис. доларів потрібно вносити або у видатки, або у подарунки”.

Новинарня

сша верховна рада україна трамп краса

Знак гривні
Знак гривні