Ізраїль вважає, що вся ООН неправа, тільки вони праві

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху наказав всім главам міністерств не їздити до країн, що проголосували в Раді безпеки ООН проти ізраїльських поселень на територіях окупованої Палестини. Також він заборонив зустрічатися з міністрами цих країн.


Ізраїль скасував візит Гройсмана, бо Україна разом з усіма засудила окупаційні практики Ізраїлю

Міністр освіти та діаспори Ізраїлю Нафталі Беннетт і взагалі закликав в якості відповіді на резолюцію Радбезу ООН розширити політику Ізраїлю по будівництву поселень на територіях на Західному березі річки Йордан.

Напередодні Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію з вимогою до Ізраїлю припинити поселенську діяльність на окупованих палестинських територіях.

У резолюції наголошується, що політика Ізраїлю із будівництва поселень на Західному березі річки Йордан та будівництва у Східному Єрусалимі є порушенням міжнародного права та становить перепону для ізраїльсько-палестинського врегулювання.

Ганебна практика

Така резолюція вперше стала важлива, бо США вперше не наклали на неї вето.

Резолюцію підтримали 14 з 15 членів Ради Безпеки, а США, попри прохання з боку Ізраїлю, цього разу відійшли від традиційної лінії, і не стали накладати вето.

Це була перша за останні вісім років ухвалена резолюція Ради Безпеки, яка стосується ізраїльсько-палестинського врегулювання.

Проект документу був внесений Новою Зеландією, Малайзією, Венесуелою та Сенегалом після того, як попередній аналогічний проект, поданий Єгиптом, був відкликаний країною під тиском Ізраїлю та обраного президента США Дональда Трампа, який також закликав США накласти вето на резолюцію.

Як заявила після ухвалення резолюції представниця США в РБ ООН Саманта Пауер, США не ветували документ, оскільки він "відображає реальні факти та відповідає політиці США". За її словами, продовження будівництва Ізраїлем поселень на палестинських територіях "серйозно підриває безпеку" країни.

За матеріалами Німецької хвилі

скандал сша україна ізраїль окупація

Знак гривні
Знак гривні