Як Трамп змінює багаторічну політику США щодо війни в Україні, — Bloomberg
Дональд Трамп одним телефонним дзвінком перевернув багаторічну політику США щодо війни в Україні, пише Bloomberg. Далі переклад матеріалу.
![Джерело фото: mil.in.ua](/media/images/0EB2F80E-DE90-4124-A814-36851750.original.jpg)
Президент США сказав, що мав розмову з російським колегою Володимиром Путіним, і вони домовилися «негайно почати переговори» про припинення конфлікту, а також відвідати країни один одного в якийсь невідомий час.
Це різка зміна позиції США за часів Джо Байдена, коли після вторгнення Росії у 2022 році між лідерами країн не було прямого безпосереднього спілкування, а американська політика була зосереджена на наданні грошей та зброї, щоб допомогти Україні чинити опір.
Зараз все це швидко змінюється. Європейські лідери, які за Байдена були в цілому солідарні з Вашингтоном, були приголомшені, дізнавшись про цей дзвінок, а деякі з них заявили, що він, схоже, сигналізує про те, що Трамп здає Україну.
Раніше цього дня, коли адміністрація Трампа надіслала різкі послання решті країн НАТО, міністр оборони США Піт Геґсет виступив з черговим повідомленням. Він заявив американським партнерам у Брюсселі, що членство України в альянсі не реалістичне, і що США не відправлятимуть миротворчі війська, якщо вдасться досягти припинення вогню з Москвою.
Трамп скептично ставиться до надання більшої допомоги, а якщо надасть, то хоче, щоб США отримали компенсацію – можливо, у вигляді доступу до мінеральних багатств України. Міністр фінансів США Скотт Бессент 12 лютого перебував у Києві, щоб попрацювати над цією частиною угоди.
Інші ключові члени адміністрації Трампа також долучаються до роботи над українським питанням. Спеціальний посланник з питань Близького Сходу Стів Віткофф, якому належить певна заслуга в підштовхуванні Ізраїлю до припинення вогню в Газі, увійде до складу американської переговорної команди разом з держсекретарем Марко Рубіо та іншими.
Немає жодних гарантій, що ці зусилля призведуть до успіху в припиненні конфлікту, в якому російська армія має перевагу. Президент України Володимир Зеленський, який отримав брифінг від Трампа щодо дзвінка Путіна невдовзі після його завершення, наполягає на поверненні всієї території, окупованої московськими військами, включно з Кримом, який Росія анексувала у 2014 році. За Байдена це також було по суті політикою США.
Але це вже не так. Геґсет заявив високопосадовцям НАТО в Брюсселі, що повернення України до кордонів, які існували до 2014 року, є «ілюзорною метою». Це викликає занепокоєння, що США, йдучи на поступки ще до початку переговорів, можуть втратити важелі впливу.