Буде ясно та спекотно. Принаймні до середини липня

За прогнозом Sinoptik.ua, під дією антициклону Україна перебуватиме приблизно до середини липня. Непоступливе спекотне повітря визначатиме погоду в нашій країні.

Сонячне випромінювання дедалі більше нагріває землю. Нам залишається тільки адаптуватися під забаганки погоди. Люди можуть пережити температуру +50 °C за умови, що вологість повітря буде низькою. За високої вологості критична температура повітря для людини +35 °C.

У спеку багато людей можуть відчувати погіршення фізичного стану: підвищення тиску, загострення хронічних захворювань. Для того, щоб цього не сталося, слід дотримуватися правил: носити головний убір, пити багато води.

Крім того, при малохмарній спекотній погоді та при слабкому вітрі погіршується екологічна обстановка. Шкідливі домішки накопичуються у приземному шарі атмосфери. У цей період краще перебувати за містом, біля водойм. У місті найбезпечніші години – ранкові та вечірні.

Дивіться також:

Українська бетонна пустеля: як температура в містах залежить від наявності зелені

У понеділок на День апостолів Петра та Павла у деяких регіонах України можуть пройти дощі. Народ помітив: «Якщо на Петра один дощ – врожай непоганий, два – добрий, а три – багатий».

На півдні країни очікується ясна погода, температура вдень до понеділка включно +29...+32 °C, у понеділок мінлива хмарність, вітер слабкий до помірного. В Одесі температура повітря буде відчуватися на 1–2 градуси вище показників термометра. У Криму дощі припиняються й встановлюється спекотна суха погода до +30 °C.

Температура води біля курортів Чорного моря до +24 °C, біля курортів Азовського моря до +26,7 °C.

У східних областях України до понеділка сонячно та спекотно, до +33 °С. Північний, північно-східний вітер слабкий до помірного. Вологість повітря вдень невелика, тому спека переноситиметься досить легко.

У Маріуполі сонячно, температура повітря вдень +31 °C, вночі +21...+22 °C. Вітер північних напрямків до 4 м/сек. Температура води на морському узбережжі до +26 °C.

На заході країни тільки у понеділок може з'явитися легка хмарність, у п'ятницю та вихідні – ясно, спекотно, вдень +28...+30 °C. Температура води в річці Тиса біля Чопа +21 °C.

У високогір'ї Карпат вдень +21...+23 °C, вночі до +14 °C. Є невелика ймовірність дощу у понеділок.

У Львові в п'ятницю ясно, у вихідні та понеділок мінлива хмарність, температура повітря вдень до +30 °C, вночі +19...+21 °C, вітер слабкий.

На півночі та в центрі країни жарко, +30...+32 °C вдень, +19...+22 °C вночі. Температура води у річці Дніпро біля Дніпра +23 °C, у Ворсклі біля Полтави +24 °C, у Десні біля Чернігова +26 °C.

У Києві денна температура повітря буде +31...+32 °C, вночі +19...+22 °C. У п'ятницю – ясно, у вихідні – хмарно з проясненнями. Вітер слабкий. Вода в Дніпрі прогріється до +25 °С. У ці дні не забуваємо про захист від спеки: одяг з натуральних тканин, сонцезахисні окуляри, головний убір.

Дивіться також:

Що мають робити уряди і міста, аби вберегти своїх мешканців від хвиль спеки

місто погода клімат україна природа

Знак гривні
Знак гривні