КМДА юридично переїхала з Хрещатика на Лук'янівку. Це може бути першим дзвіночком, - ЗМІ

Київська міська державна адміністрація в травні 2019 року змінила юридичну адресу з Хрещатика, 36 на Дегтярівську, 31, корпус 2 (де зараз розташоване КП "Київблагоустрій").

Про це LB.ua стало відомо з власних джерел.

Будівля на Хрещатику, 36 знаходиться в оперативному управлінні Київради, а КМДА є орендарем. Зміна юридичної адреси - перший крок до можливого фізичного переїзду КМДА в будівлю на Лук'янівці.

Як відомо, Кабінет Міністрів відмовився розглядати питання відставки Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Цього вимагає офіс Зеленського - подібне розділення повноважень у Києві було за Януковича.

Наразі зміну податкової адреси КМДА офіційно пояснюють оптимізацією питань управління об'єктами комунальної власності.

"Адміністративний комплекс по вулиці Хрещатик, 36 у Шевченківському районі м. Києва на підставі рішень Київської міської ради від 18.06.2009 року №722 / 1778 і від 25.03.2010 року №485 / 3923 закріплений за Київською міською радою. У юридичної особи з назвою "Київська міська державна адміністрація", на базі якої сформовано виконавчий орган Київської міської ради, немає працівників; сплата податків і зборів не проводиться; на балансі, праві господарського відання або оперативного управління адміністративний комплекс по вулиці Хрещатик, 36 відсутній", - ідеться в роз'ясненні мерії.

Однак 24 липня в Кабмін надійшло подання з Офісу президента з проханням погодити звільнення Кличка.

Нагадаємо, що реальну виконавчу владу в Києві має голова КМДА, якого призначає президент, тоді як обраний мер займається міськрадою і виконує представницькі функції.

2003 року Конституційний Суд вирішив, що Київська міська адміністрація паралельно виконує функції виконавчого органу Київради та місцевого органу виконавчої влади, і тому її має очолювати лише особа, яка була обрана київським міським головою.

Однак коли президентом став Віктор Янукович, підконтрольна "регіоналам" парламентська більшість проголосувала за надання йому права призначати головою КМДА будь-кого на свій розсуд, а не ту людину, за яку голосували кияни. В результаті цього в листопаді 2010 року тодішнього мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації замінив Олександр Попов, а Партія регіонів отримала реальну владу в місті.

У травні 2014 року мером Києва обрали Віталія Кличка, і новий президент Петро Порошенко після вступу на посаду відразу призначив його головою КМДА.

***

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

богдан зеленський конституція київ узурпація кличко

Знак гривні
Знак гривні