Богдан уже погрожує Кличку, щоб той був слухняним

Богдан пригрозив Кличкові звільненням з посади голови КМДА. По суті, може повторитися ситуація з Черновецьким і Поповим.

Глава Офісу президента Андрій Богдан пригрозив Віталію Кличкові розподілом посад мера Києва і голови КМДА. За словами Богдана, така ідея існує, але її реалізація залежить від Кличка. Раніше ми про це писали:


Самоврядування Києва під загрозою. Голову КМДА хочуть відокремити від посади мера - як при Януковичі

"У мене є домовленість, що мер Києва демонструє відкриту, чесну, продержавну позицію в економічних і політичних питаннях і в інтересах громадян міста Києва. І тоді ми приймемо кадрове рішення щодо нього", - сказав Богдан.

В іншому разі буде прийнято ще одне кадрове рішення. "Але це будуть різні кадрові рішення", - сказав він.

Голова КМДА має реальну виконавчу владу в Києві, тоді як мер займається міськрадою і виконує представницькі функції.

У 2003 році Конституційний Суд вирішив, що Київська міськадміністрація паралельно виконує функції виконавчого органу Київради та місцевого органу виконавчої влади і тому її має очолювати лише особа, яка була обрана київським міським головою.

Однак коли президентом став Віктор Янукович, підконтрольна "регіоналам" парламентська більшість проголосувала за надання йому права призначати головою КМДА будь-кого на свій розсуд, а не ту людину, за яку голосували кияни. У результаті цього в листопаді 2010 року тодішнього мера Леоніда Черновецького на посаді глави міськадміністрації змінив Олександр Попов, а Партія регіонів отримала реальну владу в місті.

У травні 2014 мером Києва обрали Віталія Кличка, і новий президент Петро Порошенко після вступу на посаду відразу призначив його главою КМДА. Це було частиною знаменитих віденських угод між Порошенком і Кличком.

ЛБ

маразм законопроект реванш конституція кмда диктатура київ

Знак гривні
Знак гривні