Позитивні супергерої більше вбивають і чинять тортур, ніж негативні персонажі

Дослідження американської педіатричної академії показало, що позитивні персонажі фільмів про супергероїв в середньому жорстокіші, ніж антигерої цих же фільмів.

Учені з медичного коледжу штату Пенсильванія проаналізували 10 фільмів про супергероїв, які вийшли у 2015-2016 роках, - передає Громадське.

Вони розділили героїв фільмів на «хороших» і «поганих», а потім за допомогою п’яти незалежних рецензентів підрахували, скільки бійок, вбивств, тортур та інших агресивних дій роблять ті й інші.

Виявилося, що в середньому супергерої-протагоністи здійснюють 22,7 насильницьких дії на годину, а їхні антагоністи — 17,5 дії на годину. До того ж виявилося, що персонажі чоловічої статі роблять в п’ять разів більше таких дій, ніж жінки (33,6 проти 6,5). Всього позитивні герої в усіх фільмах побилися 1021 раз, 659 разів використовували смертельну зброю, 199 раз зруйнували чиюсь власність, вчинили 168 вбивств і 144 рази когось залякували або катували.

Негативні герої найчастіше використовували смертельну зброю (604 рази), билися (599 раз), катували або залякували (237 раз), ламали будівлі та предмети (191 раз) і вбивали (93 рази).

Вчені також відзначили, що діти та підлітки можуть сприймати супергероїв як позитивних персонажів, попри їх вкрай агресивну поведінку. Щоб протидіяти негативному впливу таких фільмів на дітей, вони пропонують дивитися їх всією сім’єю та обговорювати те, що відбувається на екрані, щоб розвивати у дітей критичне мислення і прищеплювати правильні цінності.

сша кіно суспільство

Знак гривні
Знак гривні