Хочу поділитися враженнями. Пасажир у вельми художній формі звернувся до Кличка після підвищення тарифів

Дорогий Кличко (тегну і вашого товариша Дмитра Білоцерківця, раптом ви зайняті). Їхав зранку на роботу старим тролейбусом виробництва Антонова за новими вашими тарифами. Хочу поділитися враженнями від ваших "реформ", - пише пасажир, а за сумісництвом журналіст Юрій Віннічук.

Скажіть, коли ви вводили нові підвищенні тарифи на проїзд, чому ви не набрали нових кондукторів? А де електронна оплата за проїзд? Платити зручніше не стало. Ніхто, в принципі, й не платить, окрім парочки наївних (я в їхньому числі).

Розумію, що тарифи варто піднімати, щоб мати новий транспорт і сервіс. Тільки ні нового транспорту, ні сервісу.

Давайте розкажу вам за транспорт та сервіс. Тролейбуси у нас їздять зрідка (частіше папороть цвіте), і тому ми змушені добиратися маршрутками.

О, ви знаєте, що таке маршрутка? Ви не знаєте, що це за вид транспорту?

Уявіть, що зранку ви весь такий свіжий і чистий сідаєте в жовту (білу, зелену) коробку зі шторками і на чотирьох колесах. В задушливому, брудному, роздовбаному салоні вас зустрічає зо два десятки колись свіжих і чистих платників податків зі згаслими очима.

У цієї штуки є кабіна. Вона оббита синтетичним хутром, прикрашена пластиковими іконками (ну, може, хоч вони допоможуть) та штучними квітами. У тій кабіні сидить водій – це дикий воїн в трєніках і засмальцьованій сорочці, який мчить дорогами Києва, змагаючись з іншими маршрутками.

Якби ви запитали у такого водія, коли ми нарешті поїдемо, то дізналися б багато нових ненормативних слів.

Знаєте, яку емоцію мешканці Києва щодня відчувають у маршрутках? Приниження! Сотні тисяч платників податків (з яких ви годуєтесь) щодня відчувають себе приниженими.

Чому маршруток досі багато в Києві? Де новий транспорт? Ви, напевне, скажете, що все попереду, а маршрутки їздять, бо у них договори. У вас недостатньо компетенції їх розірвати? Там порушення на порушені. Чи ви не хочете образити ваших колег, прокурорів, сбеушників, ментів та депутатів, які прикурюють з маршруток?

Після маршруток ми сідаємо в метро. Знаєте, оберігати історичні цінності – це круто, але убиті допотопні вагони без кондиціонерів – не антикваріат. За вашого правління у столичному метро не з'явилося жодного нового потяга (відреставровані динозаври за бабки донорів – не рахуються).

Ви скажете, що метро в боргах і немає грошей на нові потяги. Ви ж знаєте природу тих боргів, і кому ми зараз віддаємо, так? Фуксу (ви добре знайомі з цим персонажем. Чий він буде, не скажете?). Він викупив намальований борг у Юри Єнакієвського.

То виходить, що ви підняли проїзд, щоб не нові вагони нам купити, а віддати борги фунту, з яким ви добре спілкуєтеся. А ще ви підняли проїзд, щоб була змога платити більше Ахметову по схемі Роттердам+? Цю формулу придумав фінансист вашого патрона. Він вам детальніше розповість про неї.

І ще про метро. Ви колись бували біля метро Вокзальна? Поїдьте ввечері, там місцеві алкаші влаштовують рейви з баяном і пальонкою. А ще ви там можете скуштувати біляшів біля ринку (захопіть з собою сорбентів, щоб сильно не отруїтися) і взагалі гарно провести час, гуляючи між МАФАми, торгашами, баригами і алкашами.

Привокзальна площа перетворилася на клоаку Києва. А це перше місце, куди потрапляють гості міста. Вокзал європейської столиці точно так має виглядати? Можливо, ви скажете, що порядок там має навести Укрзалізниця?

Ще пара слів про соціальну інфраструктуру часів вашого правління. До зупинки громадського транспорту я йду через лотерейку, наливайку і АТБ.

Можливо, ви бачили тисячі лотерейок по Києву. Як вам? Норм, все влаштовує? Запитайте у своїх колег з БПП та АП, чи вони вже достатньо з них прикурили.

А біля наливайки (яка поряд з лотерейкою) стоїть студія дитячих танців. Уявіть, що ваша дружина забирає ввечері вашу дитину з цього гуртка, і вони йдуть повз наливайку, звідки на них дивиться я пара-трійка п'яних очей (і це добре, коли тільки дивляться). Думаєте, клієнти такого генделя в ці моменти думають про класичні танці?

Це я розповів, щоб передати вам атмосферу мого району, який вважається ще хорошим.

Про райони. Як вам масова забудова Києва? Ви бачили ці ЖК-потвори без інфраструктури, шкіл і дитячих садків і паркінгів? Тисячі МАФів, ринки в переходах, 10500 бордів зовнішньої реклами, відсутність заводів з переробки сміття, бардак з парковками.

Це у вас такі естетичні смаки?

Якщо ви не в силах або не бажаєте зробити місто кращим (парк Наталка не рахується), то ви точно нам потрібні? Подумайте над цим. Бо ми вже активно думаємо.

транспорт київ кличко будівництво

Знак гривні
Знак гривні