Керівник РИА Новости визнав наявність російського громадянства

Підозрюваний у державній зраді керівник інформагентства «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський визнав наявність паспорта громадянина Росії.

Про це Вишинський заявив на суді в Херсоні, де йому мають обрати запобіжний захід, - передає Радіо Свобода.

Під час засідання Вишинський заявив, що ті статті, через які йому оголосили підозру, не були редакційними, мали авторство і розміщувалися в рубриці з маркуванням «Точка зору».


Обережно, дезінформація! ЯК «РИА Новости» намагалися використати, зокрема, Texty.org.ua

Кирило Вишинський у суді в Херсоні, 17 травня 2018 року

Захист підсудного просить обрати йому запобіжний захід, не пов’язаний з арештом, наприклад, цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета.

У той же час українська прокуратура просить заарештувати Вишинського на 60 діб без визначення розміру застави.

У будівлю Херсонського міського суду, де відбувається засідання, прийшли представники націоналістичних організацій. Представники партії «Національний корпус» і херсонської «Самооборони» таким чином мають намір підкреслити «відкритість процесу» над представником інформагентства.

Затриманому 15 травня в Києві Вишинському, який має громадянство України й Росії, інкримінують державну зраду і проведення підривної інформаційної діяльності проти України. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі в разі визнання винним.

За даними Служби безпеки України, журналіст за завданням Москви готував спочатку інформаційні матеріали в Криму для виправдання анексії Росією українського півострова, а потім у Києві – для підтримки угруповань «ДНР» і «ЛНР». Він щомісяця отримував на цю діяльність 53 тисячі євро, гроші для цього, як заявили в СБУ, надходили з Росії через Сербію.

Представник Держдепартаменту США Гезер Науерт, коментуючи обшуки і затримання, зазначила, що у Вашингтоні розуміють стурбованість Києва російською пропагандою, але закликають українську владу діяти в рамках закону.

кримінал вишинський сбу змі суд

Знак гривні
Знак гривні