Стокгольсьмський арбітраж зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу 2.56 млрд доларів

За підсумками двох арбітражних проваджень Газпром винен 2,56 млрд дол.

Про це повідомляють як Нафтогаз, так і Газпром.

Газпром невдоволений, але підтвердив програш у Стокгольмі.

У прес-службі уточнили, що рішення з решти питань спору повідомлять пізніше, оскільки рішення арбітражу за транзитним контрактом перевищує 800 сторінок.

Раніше вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" за транзитним контрактом оцінювалися в 6,5-16 млрд доларів.

За контрактом на транзит газу "Нафтогаз", зокрема, вимагав привести контракт у відповідність з європейським та українським енергетичним законодавством, переглянути (в тому числі ретроспективно) тариф відповідно до європейських умов тарифоутворення, виплатити компенсацію за недоотримані доходи від транзиту, а також можливість оформлення транзитного контракту на іншого оператора.

Чинний транзитний контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" укладено у 2009 році терміном на 10 років.

Згідно з контрактом, "Газпром" повинен щорічно передавати щонайменше 110 млрд куб. м газу для його транзиту територією України.

Нагадаємо, в травні 2017 року Стокгольмський суд повністю задовольнив вимоги "Нафтогазу" до російського "Газпрому" за контрактом на постачання газу в Україну з 2009 року за принципом take or pay.

Суд зобов'язав змінити положення контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" за принципом "бери або плати", скасував заборону на реекспорт Україною газу. При цьому "Нафтогазу" належить компенсація через переплату за газ в четвертому кварталі 2014 року і в 2015 році. Водночас, "Газпром" зможе отримати доплату за постачання газу в другому кварталі 2014 року.

За матеріалами прес-служби Нафтогазу, Ріа Новості, Лівого берега

газ газпром україна росія суд Нафтогаз

Знак гривні
Знак гривні