Розвідка США: серед ризиків України - передчасні вибори через невдоволення владою (ЗВІТ)

Директор Національної розвідки США Ден Коутс представив комітету Сенату з питань розвідки доповідь «Оцінка глобальних загроз розвідувальними службами США», у якій наведено основні ризики, з якими Україна може зіткнутись у найближчому майбутньому. Зокрема, йдеться про те, що невдоволення владою у країні може призвести до передчасних виборів.


ПОВНА ДОПОВІДЬ - УКРАЇНА НА СТ. 24

Доповідь була надана Коутсом комітету Сенату з питань розвідки, де 13 лютого пройшли слухання на тему глобальних загроз, з якими стикаються США.

У доповіді, в частині, яка називається «Росія та Євразія», є розділ «Україна». У розділі вказані основні чинники, які можуть вплинути на внутрішнє та зовнішньо-політичне становище держави.

Наголошується, що Україні загрожують внутрішні потрясіння, якими готова скористатись Росія, щоб підірвати нинішню прозахідну орієнтацію офіційного Києва.

Ці фактори будуть загрожувати відновленню економіки України та потенційно зможуть привести до зміни в зовнішній політиці країни, котрі ще «більше розпалять напруженість між Росією і Заходом».

«Незадоволення населення темпом реформ, погіршення стандартів життя, думка про те, що корупція посилюється, та загострення політичних протистоянь напередодні запланованих президентських та законодавчих виборів у 2019-му можуть призвести до дочасних виборів», — йдеться у доповіді.

Також зазначається, що лідери опозиції в Україні будуть прагнути отримати вигоду з народного невдоволення, щоб послабити президента Петра Порошенка і правлячу коаліцію.

Конфлікт на сході, на думку розвідки, "продовжуватиме перебувати в патовому становищі".

У доповіді Нацрозвідки також йдеться про те, що Росія може використати проти України нові інструменти у кіберопераціях.

«Ми очікуємо, що Росія проводитиме зухваліші та більш руйнівні кібероперації наступного року, і дуже ймовірно використає нові інструменти проти України», — йдеться в документі.

Згадуються кібератаки Росії на українську інфраструктуру - зокрема, обленерго.

Американська розвідка очікує, що Росія спробує атакувати критичну інфраструктуру США.

«Наступного року російська розвідка та служби безпеки і надалі будуть атакувати критичну інфраструктуру США та їх союзників, та намагатимуться отримати закриту інформацію про політику США з комп'ютерних мереж США та НАТО», — зазначає розвідка.

У звітах ЦРУ йшлося про те, що за кібератакою вірусу NotPetya влітку 2017 року найімовірніше стояло російське Головне розвідувальне управління Міноборони Росії.

сша вибори україна корупція

Знак гривні
Знак гривні