Замість скандального мовного закону Ківалова-Колесніченка нарешті розробили новий (ДЕТАЛІ)

У Верховній Раді України 19 січня зареєстровано законопроект №5670 "Про державну мову".

Він передбачає обов’язкове використання української у ЗМІ, кіновиробництві та вищій освіті, а за порушення – значні штрафи.

Авторами мовного стали 33 депутати з різних фракцій. Вони пропонують скасувати закон "Про основи державної мовної політики".

У тексті нового законопроекту пропонується зробити українську мову обов'язковою для всіх органів держвлади, і місцевого самоврядування. Це стосується проведення засідань, оформлення документів, звернень громадян.

Українську пропонують зробити обов'язковим в дошкільних, шкільних, позашкільних і вищих навчальних закладах. При цьому в школах і садках допускається використовувати мови нацменшин, а у ВНЗ це не передбачено. Навчання в університетах має вестися виключно українською, допускається викладання одного або декількох предметів на одній з офіційних мов ЄС.

Всі культурно-масові заходи також хочуть зобов'язати проводити виключно державною мовою. Театральні вистави на інших мовах повинні супроводжуватися субтитрами українською мовою.

Фільми в Україні також можна буде знімати тільки українською. Допускається включення окремих реплік іншими мовами при наявності субтитрів.

Українську мову пропонують зробити обов'язковою для всіх ЗМІ. Передачі на інших мовах дублюються українською мовою. Телерадіокомпанія зобов'язана забезпечити синхронний переклад на українську мову, якщо хтось із учасників програми говорить іншою мовою.

Електронні ЗМІ хочуть зобов'язати мати сторінку українською мовою, яка повинна завантажуватися користувачеві за замовчуванням.

За порушення закону нардепи пропонують штрафувати в розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 - 6800 грн), якщо йдеться про роботу офіційних органів і бюджетних організацій, від 200 до 300 (3400-5100 грн) мінімумів в сфері освіти, науки і культури, від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів (6800-8500 грн) для засобів масової інформації.

За матеріалами сайту Верховної Ради, Депо, фейсбук

мова законопроект

Знак гривні
Знак гривні