Ми вступаємо в нову добу ядерних перегонів?

Трамп і Путін обмінялись закликами посилити ядерну міць своїх держав.

Обраний президент США Дональд Трамп закликав нарощувати ядерний потенціал країни. Раніше із подібною заявою про необхідність посилення ядерної потужності виступив президент Росії Володимир Путін.

Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп закликав нарощувати ядерний потенціал своєї країни. "США повинні значно посилювати і розширювати свою ядерну міць до тих пір, поки світ не усвідомить, що таке ядерна зброя", - написав майбутній президент США на своїй сторінці в Twitter в четвер, 22 грудня.

Трамп не навів якихось деталей щодо цих намірів, а його оточення поки також не відреагувало на прохання прокоментувати слова обраного президента США. Заява Трампа, однак, може бути розцінена як сигнал того, що він буде готовий виділити великі кошти на модернізацію ядерного арсеналу США, відзначає агентство Reuters.

За оцінками незалежних експертів, обслуговування і модернізація ядерної зброї в США обійдеться в найближчі 30 років приблизно в один трильйон доларів.

Раніше у четвер президент Росії Володимир Путін заявив, що поставив завдання в 2017 році зміцнити потенціал Сил ядерного стримування. За словами Путіна, потрібно зміцнювати бойовий потенціал Стратегічних ядерних сил "перш за все за рахунок ракетних комплексів, здатних гарантовано долати наявні і перспективні системи протиракетної оборони".

Президент РФ зазначив, що до 2021 року "належить досягти встановлених показників оснащеності військ сучасним озброєнням і технікою не менше 70 відсотків". На даний момент частка сучасного озброєння в ядерних силах складає "майже 60 відсотків", сказав Путін.

За матеріалами Німецької хвилі

зброя сша путін росія трамп війна

Знак гривні
Знак гривні