Політика одного Китаю: Трамп не розуміє, чому її потрібно дотримуватися, Китай - обурений

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що розуміє політику "одного Китаю", проте не знає, чому США повинні її дотримуватися, - передає DW.

"Я повністю розумію політику "одного Китаю", але я не знаю, чому ми повинні дотримуватися політики "одного Китаю", якщо тільки ми не укладемо угоду з Китаєм, пов'язану з іншими речами, включаючи торгівлю", - заявив Трамп у неділю, 11 грудня, в інтерв'ю програмі Fox News Sunday.

Цей коментар новообраного президента США пролунав після того, як він наразився на критику та дипломатичний протест з боку Китаю після телефонної розмови з президенткою Тайваню Цай Інвень, яку він провів 2 грудня.

Як відомо, Китай вважає Тайвань своєю бунтівною провінцією, а США протягом кількох останніх десятиліть дотримувались політики "одного Китаю". Після телефонної розмови Трампа з лідеркою Тайваню адміністрація президента США Барака Обами зв'язалась з Пекіном та запевнила його в тому, що Вашингтон і надалі дотримуватиметься політики "одного Китаю".

У Тайвані у понеділок, 12 грудня, відмовились коментувати заяву Трампа. А державне китайське видання Global Times гостро розкритикувало висловлювання майбутнього президента США, назвавши його "наївним" та порадивши Трампові почитати книжки про історію взаємовідносин США і КНР.

Дональд Трамп на обкладинці журналу Global People

Наразі офіційний Китай заявляє про своє "надзвичайне занепокоєння" через висловлювання майбутнього президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, який допустив відмову США від обов'язкового дотримування політики "одного Китаю", - повідомляє сьогодні DW.

Як наголосив речник міністерства закордонних справ Китаю Ген Шуан у понеділок, 12 грудня, політика "одного Китаю" є основою взаємовідносин між КНР та США. Він також закликав адміністрацію майбутнього американського президента до розуміння того, наскільки чутливим є питання Тайваню для Пекіна.

Представник МЗС Китаю зазначив, що якщо принцип "одного Китаю" буде порушений, тоді "не може бути й мови" про постійне зміцнення відносин США та КНР, а також про співпрацю двох держав у основних сферах.

DW.

Китай сша трамп

Знак гривні
Знак гривні