Політика одного Китаю: Трамп не розуміє, чому її потрібно дотримуватися, Китай - обурений
Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що розуміє політику "одного Китаю", проте не знає, чому США повинні її дотримуватися, - передає DW.
"Я повністю розумію політику "одного Китаю", але я не знаю, чому ми повинні дотримуватися політики "одного Китаю", якщо тільки ми не укладемо угоду з Китаєм, пов'язану з іншими речами, включаючи торгівлю", - заявив Трамп у неділю, 11 грудня, в інтерв'ю програмі Fox News Sunday.
Цей коментар новообраного президента США пролунав після того, як він наразився на критику та дипломатичний протест з боку Китаю після телефонної розмови з президенткою Тайваню Цай Інвень, яку він провів 2 грудня.
Як відомо, Китай вважає Тайвань своєю бунтівною провінцією, а США протягом кількох останніх десятиліть дотримувались політики "одного Китаю". Після телефонної розмови Трампа з лідеркою Тайваню адміністрація президента США Барака Обами зв'язалась з Пекіном та запевнила його в тому, що Вашингтон і надалі дотримуватиметься політики "одного Китаю".
У Тайвані у понеділок, 12 грудня, відмовились коментувати заяву Трампа. А державне китайське видання Global Times гостро розкритикувало висловлювання майбутнього президента США, назвавши його "наївним" та порадивши Трампові почитати книжки про історію взаємовідносин США і КНР.
Наразі офіційний Китай заявляє про своє "надзвичайне занепокоєння" через висловлювання майбутнього президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, який допустив відмову США від обов'язкового дотримування політики "одного Китаю", - повідомляє сьогодні DW.
Як наголосив речник міністерства закордонних справ Китаю Ген Шуан у понеділок, 12 грудня, політика "одного Китаю" є основою взаємовідносин між КНР та США. Він також закликав адміністрацію майбутнього американського президента до розуміння того, наскільки чутливим є питання Тайваню для Пекіна.
Представник МЗС Китаю зазначив, що якщо принцип "одного Китаю" буде порушений, тоді "не може бути й мови" про постійне зміцнення відносин США та КНР, а також про співпрацю двох держав у основних сферах.
DW.