Таки Трамп: останній суперник-республіканець вийшов з перегонів. Що значить Трамп для України?

Останній суперник Трампа виходить із перегонів. Губернатор штату Огайо Джон Кейсік відмовляється від подальшої боротьби за право висунути свою кандидатуру від Республіканської партії на виборах президента США.

Українське питання Трампа

Інформагенції нагадують, що раніше Дональд Трамп пообіцяв, якщо стане президентом, “зчистити іржу з американської зовнішньої політики” і відновити військову міць США. За його словами, він не вагатиметься, коли виникне потреба відправити куди-небудь американських солдатів і цей крок не матиме альтернативи.

Водночас Трамп вважається найбільш “проросійським” кандидатом з усіх фаворитів президентської кампанії США.

Він виступає з жорсткою критикою чинних американських союзників. “Країни, які ми захищаємо, зобов’язані за це платити, – каже мільярдер. – Якщо вони відмовляться, їм доведеться оплачувати свою оборону самостійно. У нас просто немає вибору”.

Водночас в іншому інтерв’ю “НЙТ” непередбачуваний Дональд Трамп в оригінальний спосіб став на бік України. “І одна річ, яку я ненавидів, була Україна (And one of the things that I hated seeing is Ukraine). Але зараз я весь за Україну”, – сказав Трамп.

Він сказав, що має друзів, які живуть в Україні, а коли в України виникли проблеми з Росією, ніхто, крім США, не прийшов на допомогу країні. “Ви знаєте, ви бачили – Німеччина та інші країни не виглядали такими залученими. Вони тільки говорили” Ми повинні зупинити” – і нічого не робили. Все відбувалося між нами і Росією. Чому так? Через газ і нафту та інші речі, які інші країни [Європи] хотіли від Росії”, – заявив Трамп.

Мільярдер зазначив, що, на його думку, Штати борються за Україну, але ніхто, крім них і самих українців, цього не робить. “Це не виглядає справедливим або логічним”, – заявив кандидат.

Оглядачі зазначають, що Дональд Трамп має бізнес-інтереси в Росії. Як пишуть аналітики, політична позиція Трампа щодо Росії може бути пов’язана з його бажанням отримати сприяння своїм бізнес-проектам з боку офіційної Москви.

В інтерв’ю телеканалу CNN Дональд Трамп сказав, що Путін і Обама один одного занадто недолюблюють, аби вести продуктивні переговори. “Ми з ним (Путіним), напевно, дуже б добре порозумілися. І я не думаю, що ви мали б ті проблеми, які у вас є зараз”, – зазначив Дональд.

“Світ був би кращим, якби Саддам Хусейн і Муаммар Каддафі все ще залишалися при владі”, – також говорить Трамп. Він заявив BBC, що зараз ситуація в Лівії та Іраку набагато гірша, ніж вона була тоді, коли країнами керували диктатори.

У ході поточної кампанії керівник “Організації Трампа” та засновник конкурсу краси “Міс Всесвіт” відзначився вже багатьма скандальними виступами. Зокрема Трамп заявляв, що мечеті у США мають бути під постійним наглядом спецслужб, а “кліматичні зміни на Землі – це звичайна погода”. Він пообіцяв звести мур на всій протяжності кордону між Мексикою та США та вислати з країни 11 мільйонів нелегальних мігрантів, якщо стане президентом Сполучених Штатів. А коли Папа Римський Франциск назвав такий підхід “не християнським”, мільярдер заявив: “Якби Ватикан атакували бойовики “Ісламської держави”, Папа молився б, щоб Дональд Трамп був президентом”.

Нагадаємо, перед вирішальним етапом “праймеріз” та з’їздом ексцентричний мільярдер найняв до свого штабу політтехнолога Пола Манафорта, який раніше консультував екс-президента Віктора Януковича та Партію регіонів.

ВВС, Новинарня

сша україна вибори. трамп

Знак гривні
Знак гривні