Трамп звинувачує Китай у згвалтуванні США (+ВІДЕО)

За словами претендента на посаду президента США Дональна Трампа, Китай зробив "найбільшу крадіжку в світовій історії". "Ми не можемо більше дозволяти Китаю ґвалтувати нашу країну", - заявив політик.

Дональд Трамп і раніше звинувачував Китай у тому, що країна занижує курс юаня, щоб зробити свої товари більш дешевими і привабливими на світових ринках. За його словами, політика китайської влади руйнує американський бізнес і знищує робочі місця, - передає ВВС

Він обіцяв змусити китайську владу відмовитися від цієї практики.
У рамках своєї виборчої кампанії мільярдер обіцяє укласти з Китаєм угоди на кращих умовах. Він також має намір оголосити Китай "валютним маніпулятором" і змусити владу країни відмовитися від субсидій на експорт продукції.

Дональд Трамп вперше застосував слово "зґвалтування" стосовно економічної політики Китаю. Різкі заяви політика вже спричинили акції протесту проти нього, які пройшли минулого тижня пройшли у Каліфорнії. У п'ятницю через протести Дональд Трамп не зміг пройти до будівлі, де відбувалися збори Республіканської партії.

Багато експертів і аналітики визнають, що Китай протягом багатьох років штучно занижував курс юаня. Це допомагало країні штучно збільшити частку на світовому ринку: завдяки заниженому курсу юаня і експортних субсидій китайські товари були дешевшими за товари конкурентів. Ця політика спричинила безліч дисбалансів як у світовій економіці, так і в китайській. МВФ протягом багатьох років закликав Китай відмовитися від регулювання валютного курсу.

Від початку року Народний банк Китаю поступово знижує курс юаня. Частина експертів звинувачує країну у чергових спробах маніпулювати валютним курсом, щоб підтримати експорт. Але є і протилежна точка зору: деякі економісти чекають девальвації юаня на тлі внутрішньої економічної кризи в країні.

Зацикленість Трампа на Китаї давно обіграли:

маразм сша економіка трамп гумор Китай краса

Знак гривні
Знак гривні