Суд визнав незаконною відсутність на ноутбуках української клавіатури

Львівський активіст Святослав Літинський виграв судовий позов проти продавця ноутбуків HP (Hewlett Packard) через відсутність маркування клавіатури українською мовою.

Ы - а має бути також І, або й тільки І

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці, - передає УП.

Літинський, відомий низкою успішних судових позовів проти багатьох виробників побутової та електронної техніки, сподівається, що таке рішення суду змусить Hewlett Packard постачати в Україну належно марковані ноутбуки.

В кінці грудня 2014 року Літинський купив через інтернет-магазин "STYLUS" ноутбук HP proBook 450 Gl, вартістю 12 445 грн.

З’ясувалося, що комп’ютер не має україномовного маркування клавіатури, а також відсутнє україномовне енергетичне маркування (інформація про рівень споживання енергії та інша техінформація).

Продавець відмовився обміняти ноутбук чи безкоштовно усунути цей недолік, оскільки і не вважав це недоліком товару. Після цього Святослав Літинський звернувся до суду.

Франківський суд Львова визнав недоліком товару відсутність українського маркування й ухвалив рішення про стягнення з інтернет-магазину неустойки у розмірі понад 3600 грн, оскільки за українським законодавством продавець повинен сплачувати 1% вартості товару за кожен день затримки виконання законних вимог покупця.

Втім, сам Літинський вважає важливішим прецедент, який створює рішення львівського суду.

"Так, судом встановлено щодо одного конкретно купленого мною ноутбука. Але в обґрунтуванні суд зазначив, що ноутбук без маркування клавіатури українською мовою та без енергетичного маркування українською мовою не відповідає законодавству, – сказав ZAXID.NET Святослав Літинський.

"Наскільки я бачив у магазинах - всі ноутбуки HP мають клавіатуру лише російською та англійською мовами - отже теж не відповідають закону", - додав він.

"Сподіваємося, що за якийсь час зможемо купити ноутбук з українською клавіатурою… Ми маємо намір продовжувати тиск – наприклад, спробуємо домогтися заборони імпорту невідповідних до закону ноутбуків, будемо і безпосередньо звертатися до Hewlett Packard", - сказав Літинський.

Старший викладач кафедри програмування Львівського університету Святослав Літинський уже кілька років послідовно бореться через суди за права україномовних споживачів товарів та послуг.

Йому вдалося, скажімо, виграти позови проти виробника пральних машин Samsung, "ПриватБанку" і "Пузатої Хати".

Він також став першим українцем, який через суд добився отримання паспорта громадянина України без російськомовного дубляжу.

мова літинський суд

Знак гривні
Знак гривні