Суд заарештував вишки Бойка (РІШЕННЯ)

Печерський суд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих "вишок Бойка" - бурових установок для видобутку нафти і газу на чорноморському шельфі, за які п'ять років тому Україна переплатила 400 млн доларів.

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 23 грудня 2015 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень - передає УП.

Як сказано в документі, арешт накладено в рамках кримінального провадження, яке Головне слідче управління Генпрокуратури відкрило ще 1 квітня 2014.

Справу порушено за фактом привласнення колишніми чиновниками Міністерства енергетики та вугільної промисловості, а також менеджментом НАК "Нафтогаз України" і "ДАТ "Чорноморнафтогаз" держмайна в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, що "Ireland & Overseas Acquisitions Limited" і "Milltown Corporate Services", номінальними власниками яких є латвійці Стан Горін та Ерік Ванагельс, були засновниками фірми "Highway investment processing llp", яка у 2011 році продала "Чорноморнафтогазу" першу так звану "вишку Бойко" за 400 млн доларів з дельтою у 150 млн доларів. Ці фірми фігурують в розслідуванні OCCRP як учасники міжнародної корупційної схеми.

Як відомо, у 2014 році бурові установки та інше майно української державної компанії "Чорноморнафтогаз" було захоплено Росією під час анексії Криму. Після цього "Чорноморнафтогаз" за дев’ять місяців видобув 1,5 млрд кубометрів газу. І тепер планується збільшення видобутку газу з території України.

газ крим росія нафта окупація суд анексія

Знак гривні
Знак гривні