ЄС уже критикує поправки до антикорупційного закону - зате до порядку включили поправку про геїв, але не голосують

Відразу після голосування парламентом пакету антикорупційного законодавства, яке є вимогою Плану дій візової лібералізації, представництво Європейського союзу в Україні поширило заяву посла Яна Томбінського, в якій він підтримав саме урядову редакцію законопроектів.

Нагадаємо, Рада внесла зміни, які вже було розкритиковано урядом.

Томбінський наголосив, що найбільша увага ЄС в рамках ПДВЛ прикута до антикорупційного блоку законодавства, яке створює механізми конфіскації і повернення незаконно набутих активів.

"Повернення активів – це ключовий компонент у боротьбі проти корупції, фінансової та економічної злочинності, а також організованої злочинності", - йдеться у заяві посла.

Томбінський окремо наголосив, що запропонований урядом пакет законопроектів відповідав мінімальному рівню вимог ЄС щодо прав держави на арешт, конфіскації та повернення активів. Як повідомляла раніше "Європейська правда", парламент суттєвознизив цей рівень, особливо обмеживши повноваження щодо арешту активів.

"Пакет законодавства щодо повернення та конфіскації, запропонований урядом – а саме законопроекти № 2540а, 2541а, 3040 – можна вважали конструктивною законотворчою базою, яка забезпечую повну відповідність у до європейських стандартів...

Необхідно зазначити, що повсюди в Європі існують жорсткіші механізми, які надають (владі) потенційно більш ефективні інструменти. Воджночас, пропозиція українського уряду спрямована на те, щоби якнайшвидше забезпечити найбільш термінові потреби... системи правосуддя та правоохоронних органів", - йдеться в заяві Томбінського.

***

Натомість, Рада включила у порядок денний скандальну антидискримінаційну поправку.

Рада проголосувала за включення у порядок денний змін до трудового законодавства, які унеможливлюють дискримінацію за расовою, релігійною, статевою ознакою чи сексуальною орієнтацією.

За відповідне рішення з кількох спроб депутати проголосували у вівторок.

Це положення входить до списку вимог ЄС до України у рамках "безвізового діалогу".

Водночас парламент не зміг одразу проголосувати за поправку.
Спікер Володимир Гройсман пообіцяв, що її розглянуть пізніше.

За його словами, спершу депутати голосуватимуть за питання зниження ренти на видобування газу.

законопроект Європа візи

Знак гривні
Знак гривні