Депутати вимагають податкових пільг для електромобілів.

Депутати ВРУ розробили законопроект, який дозволить знизити вартість імпортних електромобілів для українських споживачів. Крім того, цей законопроект зробить вигідними експлуатацію електромобілів в таксі та лізинг, - повідомляє ITC.

У проекті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку ринку транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, і зниження енергетичної залежності України)» № 2132 від 13.02.2015 передбачено ряд пільг для ввезення та експлуатації електромобілів. Зокрема, законопроект передбачає:

* Звільнення від оподаткування податком на додану вартість та акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України та постачання в нашу країну транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, і комплектуючих до них.

Таким чином, при ввезенні в Україну електромобілів не сплачуватиметься акциз (сьогодні - € 109,129), ввізне мито (8-10% вартості) та податок на додану вартість (20% від митної вартості автомобіля та суми всіх інших податків).

Це дозволить здешевити електромобілі приблизно на 30-35%, а також збільшити кількість ввезених в країну електромобілів. Таким чином, українці зможуть купувати електромобілі за ціною $ 30-32,5 тис замість нинішніх $ 41 тис.

* Звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України та реалізації вироблених в Україні кузовів для автомобілів, оснащених електричними двигунами.

Це дозволить збирати електромобілі в Україні. Один з таких проектів - з гонконгської компанією Bio Automotive - зараз у стадії переговорів.

* Звільнення від оподаткування податком на додану вартість послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащених електричними двигунами, і надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезення на замовлення), у разі, якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном.

Така норма зробить більш вигідним покупку електромобілів для корпоративних клієнтів, які часто користуються лізингом при покупці автопарку.

законопроект податки електромобілі реформи транспорт

Знак гривні
Знак гривні