Закрили єдину в Донбасі українську книгарню

Єдина на Сході українська книгарня «Східна Брама» в Луганську була закрита два дні тому. Власник магазину Дмитро Снєгірьов впевнений: реальна причина закриття книгарні – політична.

Книгарня знаходилася в торговому центрі, і, як розповів газеті «Сегодня» Дмитро Снєгірьов, днями керівництво комплексу попросило його звільнити приміщення.

Дмитро Снєгірьов уже повивозив з магазину усі книги

«Мені сказали, що на це місце в'їде російський бізнесмен і відкриє тут спортивний магазин. Нам же запропонували приміщення на першому поверсі комплексу, але воно дуже велике для нас, і оренда там - у два рази вища. А наш магазин неприбутковий, - пояснив Снєгірьов. - Два місяці тому закрили кав'ярню при магазині, потім не дозволили відкрити спортзал, а тепер закрили і сам магазин».

Власник книгарні упевнений, що тиск на нього почався після візиту київського патріарха Філарета в Луганськ і підтримки його громадською організацією, яку очолює Снєгірьов.

Книгарня «Східна Брама» відкрилася в Луганську в березні цього року. Асортимент був широким: книги, диски, національна символіка, футболки та сувеніри. Можна було взяти книгу в обмінному фонді, замінивши її своєю. При цьому всіляко підкреслювалася аполітичність магазину.

«Міф про те, що українські книги на Сході України не сприймаються, був нами розвіяний, - підкреслив Снєгірьов. - У нас були свої покупці, причому звичайні громадяни, а не «професійні українці» або «патріоти». Нашими бестселерами були книги Василя Шкляра, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Юрія Андруховича. Був великий попит на футболки з національною символікою, українську класичну музику й українські мультфільми».

Спроби прояснити ситуацію з адміністрацією луганського торгового центру призвело до досить несподіваного результату. У відділі оренди ТЦ заявили, що вперше чують про те, що магазин української книги «Східна Брама» залишає територію закладу.

Керівник відділу Ігор Котов зізнався журналістам, що не готовий коментувати ситуацію зі зміною власників орендованих площ. Після чого, пообіцявши уточнити деталі і передзвонити, свого слова не дотримав.

Власник книгарні Дмитро Снєгірьов повідомив, що днями адміністрація комплексу погодилася знизити ціну оренди, але магазин все одно буде закрито. «Їхня тарифна політика може в будь-який момент змінитися», - резюмував Снєгірьов.

мова луганщина книги

Знак гривні
Знак гривні