Фільм українського режисера про життя в Зоні відчуження здобув нагороду на кінофестивалі, що відкриває молоді таланти

Ювілейний 65-й кінофестиваль у Локарно (Швейцарія) назвав імена переможців. Тріумфаторкою форуму стала «Дівчина з нізвідки» французького кінорежисера Жана-Клода Бріссо (Jean-Claude Brisseau). Та фестиваль став успішним і для України. У конкурсній програмі «Леопарди завтрішнтього дня» «Срібного леопарда» здобула стрічка «Ядерні відходи» Мирослава Слабошпицького.

23-хвилинний фільм «Ядерні відходи» є частиною альманаху короткометражних робіт «Україно, гудбай!» компанії «Артхаус трафік», частково підтриманого Державним агентством з питань кіно, що вийде в український прокат у листопаді 2012 року. За словами Мирослава Слабошпицького, його фільм - це камерна історія про чоловіка і жінку, які працюють в зоні відчуження, повідомляє Телекритика.

Раніше Мирослав Слабошпицький двічі брав участь у конкурсній програмі Берлінського кінофестивалю, а також отримав грант від фонду Хуберта Белса Роттердамського кінофестивалю на створення дебютного повнометражного фільму.

Головний приз і 90 тис. швейцарських франків у Локарно здобула стрічка «Дівчина з нізвідки» (La fille de nulle part) французького кінорежисера Жана-Клода Бріссо (Jean-Claude Brisseau). Його конкурентами у основному міжнародному конкурсі були 18 картин, 13 з яких - світові прем'єри.

Спеціальний приз журі міжнародної програми у стрічки Somebody Up There Likes Me американського режисера Роберта Бінгтона (Robert Byington) .

Найкращий актор - Вальтер Саабель (Walter Saabel), що зіграв в австрійській картині Der Glanz des Tages («Блиск дня»).

За кращу режисеру і кращу жіночу роль відзначено картину «Коли настане ніч» (Wo hai you hua yao shuo) китайського режисера Ін Лянь (Ying Liang).

Глядачі площі Пьяцца Гранде відзначили два фільми: LORE австралійки Кейт Шортленд (Cate Shortland) і Camille redouble французького режисера Ноемі Львовскі (Noemie Lvovsky).

кіно україна

Знак гривні
Знак гривні