Влада каже: маршрутки не подорожчають. Готуємо гроші?

Столичні перевізники заговорили про можливе подорожчання проїзду. Причина: з січня ціни на пальне можуть зрости на 5-6%. Влада каже, що ці причини непереконливі і подорожчання не буде.

Як розповів голова Всеукраїнської асоціації автоперевізників Віталій Рева, як тільки вартість бензину перетне позначку 8 грн, ціна поїздки збільшиться відразу на 1,5 грн.

"Нинішні тарифи були сформовані при вартості 95-го бензину 5-5,3 грн. Тому зростання тарифів економічно обґрунтоване. Але вартість проїзду виросте в залежності від завантаженості маршруту. Ціни на маршрутах з великими пасажиропотоками злетять по мінімуму - лише до 4 грн, інші - 4,5-5 грн. А найдорожчими стануть поїздки в приміських маршрутках", - сказав він.

За словами Реви, проїзд у передмістя може коштувати 8-10 гривень (зараз - близько 4-5 грн.).

"На цих маршрутах до 30% перевізників працюють нелегально, - щоб стримати зростання цін на проїзд, потрібно витіснити "нелегалів": чим більше буде у нас пасажиропотік, тим нижче ціни", - вважає він.

Його підтримує колега, голова київської міськорганізації роботодавців-перевізників "Столиця" Валерій Липецький: "Рентабельність перевезень зараз - 5-7%, а повинна бути мінімум 15%".

У мерії впевнені, що для подорожчання "Богданів" підстав немає.

"Дорожчати проїзд поки не буде. Маршрутники все погрожують, а документи на підвищення поки так нам і не надали. Отримаємо документи - вирішимо", - сказав заступник мера Анатолій Голубченко.

Газета

транспорт київ ціни

Знак гривні
Знак гривні