Янукович для людей. З нового року в Києві подорожчають маршрутки

Столичні перевізники прогнозують зростання тарифів на проїзд у зв'язку з прийняттям нового податкового кодексу.

Уже зараз маршрутки нерентабельні, а згідно з новим Податковим кодексом передбачений ріст ставок акцизного збору на бензин, дизель і зріджений газ, кажуть перевізники.

Крім того, законодавці планують підвищити акцизи на автомобільне паливо, щоб заповнити недостачу в бюджеті через скасування транспортного збору із січня 2011 року.

За прогнозами експертів, літр солярки може підскочити в ціні на 30 копійок, бензин подорожчає на 30-50, а газ - на 25-30 копійок.

Голова асоціації перевізників "Столиця" Валерій Липецький каже, що тарифи на проїзд у маршрутках треба було підвищувати ще з вересня минулого року, коли перевезення пасажирів перестало бути рентабельним, а рухомий склад не поновлювався.

"Якщо ще й паливо подорожчає, перевізникам доведеться компенсувати свої витрати, підвищивши ціни на проїзд. Але самостійно вони підняти тарифи не можуть - це питання треба погоджувати зі столичною владою", - сказав Липецький.

Він додав, що "Київпастранс" уже давно підвищив ціни на проїзд у своїх автобусах, які працюють у режимі маршрутного таксі.

Однак у самому комунальному підприємстві відмовляються будь-що коментувати.

"Я поки нічого із цього приводу сказати не можу - буде дорожчати або не буде ", - сказав заступник директора "Київпастрансу" Сергій Литвинов.

ТСН

транспорт київ податки

Знак гривні
Знак гривні