Сумський історик: мене хочуть звільнити за те, що оцифрував архів з Голодомору

Треба встигнути скачати файли про Голодомор з електронного архіву, поки і його не прикрили?

Директор державного архіву Сумської області Геннадій Іванущенко заявляє, що влада намагається його звільнити за дослідження Голодомору і визвольного руху на Сумщині.

Про це він сказав в коментарі офіційному сайту "За Україну!"

"Я постійно працюю над темою українського визвольного руху на Сумщині. Ми вже склали хронологію ХХ ст. по визвольному рухові, - сказав історик, - Ми видали перший том збірника документів "Українське відродження 1917-1920 рр. на Сумщині", вже вийшло два томи про ОУН-УПА на Сумщині. Далі готуємо до видання працю про повстанський рух 1920-1930-х рр. і вже на підході праця про дисидентів "Інакодумство на Сумщині".

"Ми являємося єдиним обласним архівом, який не просто опрацював матеріали про Голодомор і визвольний рух, а оцифрував їх. Це значно полегшує роботу дослідників. Окрім того ми створили потужний інтернет-ресурс, де ці матеріали доступні в електронному вигляді", - зауважив Геннадій Іванущенко.

"Тобто ми ведемо системну роботу по відновленню історичної пам’яті. Напевно це певним особам з влади не подобається", - зазначив Іванущено, який водночас є головою Сумської районної організації партії "За Україну!".

Історик розповів, що на початку липня його викликали до Сумської облдержадміністрації "на розмову", де сказали, що голова адміністрації знайшов на його місце іншу людину і запропонували написати заяву на звільнення за власним бажанням.

"Я відмовився і сказав, що не граю в такі ігри. Після цього мені сказали, що звільнять іншими способами. Це почалося вже буквально через місяць – стали шукати причини, направляти перевірки. В результаті мені винесли догану за погане збереження документів, на що достатніх коштів, звісно, адміністрація не виділяє і на наші звернення з цього приводу не реагувала", - сказав Геннадій Іванущенко.

За його словами, люди, близькі до керівництва області, повідомили, що справжні причини нападків пов’язані з дослідженням Голодомору і передусім українського визвольного руху.

"Влада наївно вважає, що коли поставить на моє місце свою людину, то встановлять контроль над історією", - підсумував Іванущенко.

сумщина голодомор мезозой історія

Знак гривні
Знак гривні