Чому дубайський шоколад став шалено популярним десертом у світі, — BBC
Увесь світ шаленіє від шоколаду, який має начинку з фісташок, тахіні та хрумкого тіста катаїфі й нагадує традиційний арабський десерт кнафе, пише BBC. Видання поясняє, чому дубайський шоколад став таким популярним. Texty.org.ua наводять переклад ключових фрагментів матеріалу.

Оригінал під назвою Can't Get Knafeh of It від FIX Chocolatier продається ексклюзивно в ОАЕ з 2022 року. Він став настільки популярним у соціальних мережах, що продається лише дві години на день і часто розкуповується за лічені хвилини.
Але тепер десерти під загальною назвою "дубайський шоколад" з'явилися в британських супермаркетах, включно з Waitrose, Lidl і Morrisons, причому деякі магазини обмежують кількість плиток, які можна купити.
Єзен Алані, який є співвласником компанії FIX разом зі своєю дружиною Сарою Хамудою, сказав BBC, що світова увага до дубайського шоколаду "лестить і приголомшує".
Власне шоколад з фісташками і тістом катаїфі Хамуда вигадала ще у 2021 році. Вона була тоді вагітна і їй захотілося поєднати незвичні смаки.
Через рік Алані та Хамуда почали розробляти десерт, поєднуючи нову бізнес-ідею з корпоративною роботою.
"Ми з Сарою виросли у Великій Британії, а 10 років тому переїхали до Дубаю, тож у нас є західне та арабське коріння. "Ми хотіли створити смаки, натхненні цим", — розповідає Алані.
Частково привабливість шоколаду полягає в його ексклюзивності — його можна замовити лише за допомогою застосунку для доставки їжі, а не зайти в магазин чи купити в супермаркеті.
Він коштує близько 15 фунтів стерлінгів за плитку, і його можна купити лише в певні години дня, щоб компанія могла виконати всі замовлення.
Численні підробки дубайського шоколаду, на яких зображені фісташки й тісто катаїфі "розчаровують", каже Алані, адже "підробки шкодять нашому бренду"
Однією з причин стрімкого зростання популярності цього десерту стали соціальні мережі — вірусне відео користувачки TikTok Марії Вехери з 2023 року називають однією з головних причин його популярності.
На ньому Вехера вперше куштує батончик Knafeh — разом з кількома іншими десертами FIX Chocolatier, — і це відео зібрало майже сім мільйонів лайків.
Але й сам шоколад нібито створений спеціально для соцмереж. Від яскравих помаранчевих і зелених плям на молочному шоколаді до звабливого хрускоту, який він видає, коли ви відламуєте шматочок.
Шоколад з фісташками не є чимось новим, але дійсно новаторським елементом є хрумка начинка й текстура тіста катаїфі.
Оскільки оригінальний дубайський шоколад можна купити лише в одній країні, інші бренди почали продавати свої версії шоколаду. Серед них, приміром, швейцарський виробник солодощів Lindt, чия плитка дубайського шоколаду продається в супермаркетах Британії за 10 фунтів стерлінгів (в Україні коштує від 700 грн — Ред.).
Британська мережа супермаркетів Waitrose каже, що їй довелося обмежити продаж у дві плитки шоколаду в руки, щоб регулювати рівень запасів.
Утім, спробувавши шоколадку Lindt та кілька інших версій, які продаються в магазинах, можна відчути справжній контраст.
Оригінальний шоколад FIX потрібно зберігати в холодильнику й він має короткий термін придатності, як і багато молочних продуктів. Проте багато інших підробок мають довший термін зберігання.
У смаку та текстурі також відчутна помітна різниця — ширина оригінальної плитки майже вдвічі більша за версію Lindt, яка більше відповідає стандартному розміру шоколадки.
Коли Алані та Хамуда починали роботу, вони найняли одну людину для виконання приблизно шести-семи замовлень на день.
Але оскільки популярність зростає, перш за все завдяки TikTok, зараз у їхньому бізнесі працює 50 людей, які виконують 500 замовлень на день.
Ще одне питання, яке не дає спокою ласунам, чому дубайський шоколад коштує так дорого.
"Це все ручна робота, дизайн кожної плитки зроблений вручну", — каже Алані. — Ми використовуємо першокласні інгредієнти, і процес не схожий на виготовлення іншого шоколаду: тут є етап випікання, формування плитки шоколаду, виготовлення начинки, навіть фісташки збирають та обробляють вручну".
Попри успіх продукту, Алані каже, що "це був важкий шлях", пара працювала разом повний робочий день, одночасно виховуючи двох дітей.
"Бували випадки, коли ми хотіли кинути цю справу, але ми сказали собі: "Будемо продовжувати, доки зможемо платити оренду", і тепер ми не шкодуємо, оскільки в нас вийшло".