Чому здійснення плану Трампа швидко закінчити війну в Україні є малоймовірним, — Politico

Новообраний президент США Дональд Трамп вважає себе майстром переговорів і прагне укласти угоди з супротивниками Америки по всьому світу. Проте стати миротворцем Трампу буде досить складно.

Фото: Getty Images
Фото: Getty Images

Про це пише Politico.

Видання зазначає, що під час свого першого терміну Трампу не вдалося досягти успішних домовленостей з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.

"А за чотири роки, що минули відтоді, як він залишив Овальний кабінет, світ пішов далі, змінившись таким чином, що він стикається з набагато жорсткішим міжнародним середовищем, ніж минулого разу — середовищем, яке робить малоймовірним, що навіть війни в Україні та на Близькому Сході, які вже виснажили всі сторони, закінчаться найближчим часом", — йдеться у матеріалі.

Трамп вже зіткнувся з перспективою порушення однієї з найбільших передвиборчих обіцянок, адже він неодноразово обіцяв закінчити цю війну «ще до того, як я стану президентом». Влітку він заявив, що зробить це «за 24 години», ймовірно, оголосивши про припинення вогню на нинішній лінії фронту, а потім уклавши угоду, за якою Україна відмовиться від частини території — і майбутнього членства в НАТО — в обмін на мир.

"Але будь-яка така угода вимагає певної стабільності на лінії фронту, і в телефонній розмові через два дні після виборів Трамп, як повідомляється, застеріг Володимира Путіна від ескалації вторгнення, яке триває вже 2,5 роки. Натомість російський президент вчинив навпаки: він продовжує нарощувати сили на південному сході України, очевидно, готуючись до нового наступу, і за останній тиждень Путін здійснив одні з найбільших ракетних ударів по Україні за останні місяці", — пише видання.

Дивіться також: Обстріл 21 листопада: маршрути ракет на карті та відео міжконтинентальної балістики

Як зазначає у статті, ні Путін, ні українці поки що не йдуть на угоду з Трампом. Тим часом у лавах республіканців, як і раніше, багато прихильників України, включно з майбутнім держсекретарем Трампа, сенатором Марко Рубіо. Якщо їхню думку враховуватимуть, Трамп, можливо, не захоче починати своє президентство з демонстрації слабкості, просто здавши значну частину України Путіну.

Politico зазначає, що Трамп також стикається з новими перешкодами у виконанні іншої передвиборної обіцянки: змусити Іран відмовитися від своєї ядерної програми. Також Трамп не може розраховувати на будь-яку угоду про роззброєння з Північною Кореєю.

Видання нагадує, що у свій перший термін Трамп мав досить тісні стосунки з лідером КНДР Кім Чен Ином. Однак зараз Кім значно просунув свою ядерну програму, а також уклав нову військову угоду з Росією, яка зробила Пхеньян менш залежним від допомоги США.

"Трамп також буде змушений зіткнутися з тим, що поглиблення ідеологічного партнерства між Пекіном і Москвою, побудованого на їхній взаємній опозиції до гегемонії США, не дуже добре вписується в його суто трансакційний, двосторонній підхід до геополітики", — підсумовує Politico.

мирний договір трамп російсько-українська війна глобальна безпека

Знак гривні
Знак гривні