Чому в метро Києва відмовляють жінок працювати машиністками, попри оголошений набір

Представники київського метрополітену відохочують жінок працювати машиністками поїзда, попри оголошений набір на курси.

Про це розповіла Ніно Назарова, яку запросили на співбесіду, інформує Хмарочос.

Співбесіду, в яку входила екскурсія-поїздка в кабіні машиніста, організували лише для жінок-кандидаток. Чоловікам призначили окремий день.

З 20 запрошених жінок на цю співбесіду прийшли лише троє. Ніно припускає, що більшість жінок не прийшли, бо ще з першого дзвінка було розуміло, що їх там не чекають.

Начальник — працівник метро, під безпосереднім керівництвом якого працюють машиністи, — відмовляв і висміював бажання приєднатися до колективу, розказував, що «жінка не здатна залізти в кабіну».

«Зі слів начальника вся ця ідея з набором жінок машиністками “політична”, і немає нічого спільного з реальністю, — розповідає Ніно. — Чітко сказав, що віддасть перевагу чоловікам, якщо вони прийдуть. Навіщо тоді було звати на цю зустріч? Бо так зверху сказали».

Фото: x.com/pani_notbut
Фото: x.com/pani_notbut

Після екскурсії в кабінеті начальник повідомив, що жінок почали набирати, бо чоловіків мобілізують, однак він усе одно не планує брати жінок на роботу. «Всі мої згадування фізики були марні, ніхто нічого не питав, ніяких схем не читали, тіки сказали, що треба її знати. Питали чи є діти, чоловік», — додала Ніно.

Вона пояснила, що вирішила піти, щоб підтримати країну: цього місяця вже збільшили інтервали між поїздами, метро потребує людей. Крім того, на цій роботі багато вільного часу у світлу пору доби.

«Совєтський союз там скрізь, починаючи з голів людей», — пише про київський метрополітен Назарова.

сексизм радянщина київ метро

Знак гривні
Знак гривні