Інженери-розробники з Кривого Рогу створюють баггі для ЗСУ (ФОТО)
Криворізька креативна команда інженерів-розробників створює мобільні автівки для військових.
Розробники унікальних вантажних електрокарів у мирному житті зараз занурені у виробництво баггі для армії України, інформує "Мілітарний".
Техніка проєкту Сoolon Motors, засновника Віталія Бризгалового, вже працює на фронті. Віталій – інженер-розробник. Чотири роки його команда займалася підготовкою до серійного виробництва великих вантажних електроавтівок.
Через війну проєкт довелось поставити на паузу. Та команда фахівців, маючи багаторічний досвід у розробці автомобілів, вирішила працювати в іншому напрямку.
«Звернулись хлопці, сказали, що потрібні саме незвичні автівки, потрібні баггі, які можуть рухатися бездоріжжям, полем», – розповідає засновник проєкту.
Баггі для військових України від проєкту Сoolon Motors. Фото: Віталій Бризгалов
Волонтери дуже швидко знайшли в Кривому Розі зразок, який можна було взяти за основу. Це була спортивна автівка баггі, яку волонтери адаптували до потреб військових.
Читайте також: На позиції до гвардійців надійшли польові "чудо-пічки" від митців з Одеси (ФОТО)
Інженери команди спростили модель та почали виробництво. «Зробили першу, другу, третю – віддали хлопцям, їм дуже сподобалось. І пішов запит такий на масштабування», – поділився засновник проєкту Сoolon Motors.
За три місяці напруженої роботи команда виготовила 13 бойових машин. 4 з них відправили в найгарячіші точки сходу.
Фото: Віталій Бризгалов
Віталій Бризгалов каже, нині попит на такий транспорт значно вищий, ніж пропозиція: «Є багато пікапів, автівок військового призначення, але саме баггі дозволяють виконувати роботу дуже швидко і забезпечують несподівану появу наших Збройних сил в тих місцях, де їх ніхто не чекає».
Волонтери розповідають, що нині потреба у сотнях автівок тільки на один напрямок, тому вони намагаються розповсюджувати креслення їх баггі для інших команд, які готові долучитися до цієї роботи.
Над створенням автомобіля працює команда з 14 професіоналів і небайдужих.
Фото: Віталій Бризгалов
«Ми беремо матеріали на металобазі, робимо з них деталі, зварюємо докупи, складаємо, потім ще раз фарбуємо, потім випробовуємо. Якщо раніше ми могли виїхати на полігон, покататись, подивитись, то зараз такої можливості немає – проїхались трошки і, маючи вже досвід, бачимо, що все нормально, і тоді машину одразу забирають», – ділиться Віталій Бризгалов.
Фінансують проєкт його ініціатор, охочі криворіжці та різноманітні фонди – і місцеві, і всеукраїнські.