НАТО офіційно відмовило Росії у вимозі "ніколи не приймати Україну"

НАТО у своїй письмовій відповіді Росії на її безпекові ультиматуми відмовилося зобов’язатися не приймати Україну в Альянс, як цього хотів Кремль.

Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг на пресконференції в середу, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Ми дали чітко зрозуміти, що не підемо на компроміс щодо деяких ключових принципів. І один з них, це, звичайно, те, що кожна країна має право обирати свій власний шлях", – сказав Столтенберг.

Він зазначив, що це стосується як країн, які вирішують подати заяву на членство – як-от Україна – але також і держав, які вирішують не подавати заявку на членство, як, наприклад, Фінляндія і Швеція. 

"Це про повагу права на самовизначення, і, врешті-решт, рішення щодо членства мають бути ухвалені консенсусом 30 союзників. Це фундаментальні принципи, і це, звичайно, відображено у позиціях НАТО", – додав Столтенберг.

НАТО в середу паралельно зі США передало російській стороні свої письмові пропозиції щодо безпеки у відповідь на вимогу Кремля. У документі викладені три сфери, де НАТО бачить простір для прогресу у відносинах з РФ.

У середу ввечері Москва підтвердила, що отримала відповідь США на свій безпековий ультиматум.

майбутнє НАТО росія україна ескалація сша

Знак гривні
Знак гривні