Sea Breeze цьогоріч будуть найбільш масштабними за два десятиліття

Цьогорічні українсько-американські навчання Sea Breeze, які триватимуть з 28 червня до 10 липня, будуть наймасштабнішими за понад 20 років.

D5B0E1D2-14DD-4B8C-B0D9-28088C8263EF_w1023_r1_s.webp

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

За його словами, від України у навчаннях братимуть участь 24 кораблі та катери, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки. З 3000 учасників навчань половину особового складу становитимуть українські військові.

«Ці навчання будуть наймасштабнішими з 1997 року. Їхня мета – підготовка штабів та підрозділів ВМС ЗСУ для виконання завдань за призначенням відповідно до стандартів та процедур НАТО, а також набуття досвіду спільних дій під час проведення багатонаціональних операцій, у тому числі у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки. 31 держава-учасниця візьме участь у навчаннях, під час яких загалом буде задіяно близько 30 кораблів, катерів та суден, до 30 літаків і вертольотів, до 3000 особового складу та 50 одиниць озброєння та військової техніки», – розповів Хомчак.

Навчання проходитимуть в Одесі, Очакові, на Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний та Первомайський, дельті річки Дунай та інших районах.

Радниками та спостерігачами на навчаннях будуть близько 50 військовослужбовців із 17 країн світу.

Спільні українсько-американські навчання Sea Breeze беруть початок з 1997 року відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво у питаннях військових відносин між МО США та МО України», який був підписаний у 1993 році.

флот одещина україна херсонщина сша армія миколаївщина

Знак гривні
Знак гривні