Соратника мера Кличка підозрюють у кришуванні незаконної торгівлі в переходах

Прокуратура викрила незаконну схему, яка приносила мільйонні прибутки від "кришування" нелегальної торгівлі у підземних переходах столиці.

Прокурори спільно з СБУ провели обшуки в Києві та області в учасників злочинної групи, які спільно зі службовими особами КМДА організували систематичне вимагання та отримання коштів з суб’єктів господарювання за незаконну оренду торгових точок у підземних переходах на території центральних районів столиці, – передає УП.

За даними слідства, учасники злочинного угрупування, до складу якого входять близько 20 осіб, зокрема колишній народний депутат (за даними джерела УП, це Артур Палатний), а також чинні та колишні депутати Київської міської ради, щомісяця отримують, за попередніми даними, від 5 до 7 млн грн доходу від оренди торгових точок, нелегально облаштованих у підземних пішохідних переходах станцій метро у Шевченківському, Солом’янському, Печерському та Голосіївському районах столиці.

Встановлено, що, починаючи з 2012 року, КМДА передала у користування "інвесторам" 228 підземних пішохідних переходів на умовах, що приватні фірми самі здійснюватимуть ремонти та прибирання й боротимуться зі стихійною торгівлею. Водночас інвесторам було надано право безконтрольно встановлювати в підземних пішохідних переходах торгові точки у будь-якій кількості, без обмежень.

Одним із таких інвесторів у 2012 році став депутат Київради, голова однієї з постійних комісій, який контролював значну кількість посередницьких структур, що здавали ці торгові площі в суборенду.

При цьому жоден з інвесторів не дотримувався своїх зобов'язань: не ремонтував переходи та не покращував їхній технічний стан, займаючись лише організацією торгівлі.

У 2016 році Верховний суд України визнав незаконними майже всі вказані інвестиційні договори як такі, що є уявними та спрямованими на приховування угод по оренді об'єктів комунального майна.

Попри це, з 2016 року і донині учасники злочинної групи незаконно вимагали та отримували гроші від підприємців, які торгують у підземних переходах, зазначає прокуратура.

Згідно з розподіленими ролями, учасники злочинної групи щомісяця збирали платню з "орендаторів" та забезпечували їхню діяльність шляхом незаконного під'єднання до електромереж комунальних підприємств, за що підприємці їм сплачували окремо. Розмір щомісячної платні з однієї торговельної точки тільки за оренду приміщень становила від 10 до 15 тис. грн.

За даними слідства, лобіює питання стосовно заборони демонтажу МАФів, розміщених у підземних переходах, колишній народний депутат України 7-го і 8-го скликань (Палатний – ред.). Також останній використовує корупційні зв’язки для усунення перешкод у здійсненні незаконної діяльності вищевказаної злочинної групи, за що регулярно отримує грошові кошти від членів зазначеного угруповання.

12 травня 2021 року на підставі ухвал суду проведено 14 одночасних  обшуків, зокрема за місцями проживання депутата Київської міської ради, який за оперативною інформацією організував і контролював вказану злочинну схему; колишнього народного депутата України 7-го і 8-го скликань, який сприяв незаконній діяльності злочинної групи; одного з керівників Федерації боксу України, який є довіреною особою екснардепа.

Наразі у ході обшуків вилучено документи, чорнові записи, а також грошові кошти сумою близько 350 тис. доларів США, з яких 250 тис. – у колишнього народного обранця.

Після публікації новини з редакцією ("Української правди" – ТЕКСТИ) зв’язався сам Палатний та зазначив, що гроші знайшли у його колишньої дружини, з якою він розлучився 18 років тому. Екснардеп також надав фото протоколу обшуку в нього.

кличко київ прокуратура місто кримінал корупція

Знак гривні
Знак гривні