В Україні знімуть фільм про домівку карпатських зубрів. Ви також можете допомогти
Українська студія пізнавальних фільмів Explorer Life готує зйомки документального фільму з робочою назвою "Долина карпатського зубра" про національний парк "Сколівські бескиди" та його мешканців.
![Карпатський зубр: фото Роксолани Поцюрко зі сторінки фільму](/media/images/0f48eca5-5930-4d1c-b28e-73ca957b008b.original.jpg)
Підтримати проєкт можна на платформі BiggggIdea
Заповідник "Сколівські бескиди" розташований всього за 120 км від Львова, між Стриєм і лижним курортом Славське, курортами Трускавець і Східниця.
При цьому долина посеред Серединного хребта рівна і зовсім неширока, а через своє розташування майже ізольована:
![Скріншот фрагмента гугл-мапи](/media/images/23456_ZS47zjB.original.jpg)
Але особливістю заповідника є не мальовничі краєвиди, а його мешканці. Мало хто знає, що ще в 2009 році тут поселилися зубри, Стадо диких биків повноправно "володіє" місцевими землями, луками й галявинами.
Правлять стадом самиці. За законами долини, самці зубрів у зимовий час відлучені від стада. Не маючи спокою, ці кошлаті та потужні велети влаштовують між собою "лицарські зустрічі", а інколи свою самотність компенсують зухвалими "рейдами" на сади людей.
![Зубр у Сколівських Бескидах, фото Роксолани Поцюрко](/media/images/zubr_ZNBLiCM.original.jpg)
![Фото Роксолани Поцюрко зі сторінки фільму](/media/images/23456_qaAcFJR.original.jpg)
![Фото Роксолани Поцюрко](/media/images/5.00_01_05_24.Still002.original.jpg)
Докладніше про зубрів, заповідник і проєкт
Фандрейзингова кампанія реалізується за підтримки Українського культурного фонду