В Україні вже почалася посуха. Як і передбачали

Чимала частина посівів уже занепадає, заявляють аграрії.

26_main.jpg

Як і попереджали:

Через відсутність снігу взимку, вперше за 120 років в Україні не буде весняного водопілля. Але це означає посуху

Вологи наполовину менше від норми, а в південних районах — і на три чверті. А вітер у поєднанні з теплом може висушити поля ще відчутніше, — стверджує директор Інституту зрошуваного землеробства (Херсон), член президії НААН України Раїса Вожегова.

Поливний сезон з кожним роком доводиться починати дедалі раніше. Нинішньої весни, приміром, він стартує уже з квітня. А фінішує, мабуть, лише за тиждень-другий до косовиці.

Окрім того, цьогоріч «хвилі» весняних приморозків сильно зачепили не тільки сади на півдні України, а й посіви озимих культур. Після того, як кілька ночей поспіль температура повітря у степовій зоні Херсонщини знижувалася до мінус семи градусів Цельсію, верхівка колосу озимих ячменю та пшениці, що вже був витягся на висоту 15—20 сантиметрів, почала відмирати.

«Таке явище спостерігається на всій площі посівів цих культур, яка в нашому господарстві сягає 2,5 тисячі гектарів, — визнає директор дослідного господарства «Асканійське» (Каховський район) Віктор Найдьонов. — Хотілося б сподіватися, що пошкоджені зернові виправляться, якщо погода буде сприятлива. Та подальші прогнози невтішні. І якщо вони справдяться, втрати врожаю можуть сягнути десятої його частини й навіть більше».

Так само, через посушливі умови прогнозують і неврожай картоплі. У зв'язку з цим, варто перевірити наявні запаси зернових і чітко розрахувати та спланувати експорт: інакше восени можемо отримати ситуацію із зерновими, схожу на ту, що зараз із медичними масками.

Голос України

україна клімат

Знак гривні
Знак гривні