Ц

Цікаві ТЕКСТИ: десять найпопулярніших публікацій за минулий рік

Список складено на основі популярності статей і новин серед наших читачів - усього ці матеріали заробили близько 200 тисяч відвідувань.

Вийшла, на наш погляд, цікава підбірка/зріз того, що з'являється на сайті.

1. Де в Україні знаходяться найкращі університети? (Інтерактивна візуалізація )

Завдяки незалежному зовнішньому оцінюванню (ЗНО) ми визначили, які вищі навчальні заклади - (ВНЗ, або вузи) є найкращими, тобто склали своєрідний рейтинг вишів, яким за пів-року скористалося декілька десятків тисяч відвідувачів.

 

2. "Фейсбук ... не робить тебе вільним, він робить тебе нікому не потрібним" - батько кіберпанку Брюс Стерлінг про стан справ у світі, 2011

3. Листування Забужко та Шевельова: снобізм, сленг, секс(в літературі)

Спільними зусиллями Забужко і Шевельов вибудовують картину України 1990-х років – з її ілюзіями й розчаруваннями, першими кроками й відкриттями (іноді – відкриттями велосипедів), досягненнями в різних галузях, з економічними і культурними катастрофами.

4. Прoект бюджету-2012 у вигляді інтерактивної візуалізації

Вперше є можливість ознайомитися з структурою головного фінансового документа країни так, щоб від цього не було нудно.

5. Не без гріха-2: як працівники кидають роботодавців

Стаття про те як підприємці систематично обманюють своїх співробітників, викликала шквал обурень. Наші читачі стали говорити, що не всі підприємці такі, хтось сприйняв статтю як особисту образу. І, правда, не всі підприємці шахраї, адже багато з них самі виявляються жертвами своїх найманих працівників.

6. Великі міста схожі на слонів - історія про те, як фізики знайшли рівняння для мегаполісу.

 Для фізика Джефрі Веста об'єктом гострої цікавості є міста: «Ми весь час думаємо про різницю між містами, про їх ресторани, музеї та різну погоду. У мене було передчуття, що має бути щось більше, що кожне місто формується згідно однакових прихованих законів»

Фотоілюстрація: Хюбер Бланц, для NYT

7. Єгипет: тактика протестів і тактика влади

Єгипет вибухнув несподівано У протистоянні влади і учасників протестів кожна із сторін відкриває і освоює нові прийоми боротьби. Незалежно від того хто переможе ці прийоми використовуватимуться в інших країнах. Як ми і прогнозували, протести поширилися на нові арабські і європейські країни. ТЕКСТИ вивчили прийоми тактичної боротьби, котрі напрацював майдан Тахрір і сили Мубарака.

8. П’ять страхів Віктора Януковича

Микола Поліщук пише про те, чому єдиним почуттям, яке на сьогодні визначає президентську логіку дій, є страх.9. Бюджетування знизу, частина друга. Детальний алгоритм

У статті на прикладі бразильського міста Порто-Алегре можна побачити, як створити процес бюджетування знизу, коли жителі міста самі визначають, на що підуть гроші з міського бюджету.

10. Навчання в Стенфордському університеті: старт у січні, курси з 16 предметів, безкоштовно, онлайн!

Список предметів, на які кожен з вас може безкоштовно зареєструватися для того, щоб повчитися у одному з найкращих університетів світу.

Інші новини, які буди популярними в 2011 році

Ще декілька новин з великою відвідуваністю, які за своїми темами є характерним для нашого сайту:

- Результати дослідження від Google про мови світу в Інтернеті

- Звичайні речі, що розказують свою історію (візуальний концепт, ФОТО)

- «Меншість рулить», або скільки потрібно людей, щоб змінити світ?

- Культурономіка-2: за допомогою суперкомп'ютерів та текстових алгоритмів можна передбачити військові конфлікти або падіння диктаторів

- Київська йолка - новий мем українського інтернету (ФОТОЖАБИ)

концепція сайт контент

Знак гривні
Знак гривні