Телеканали продовжують крутити російське та ігнорувати права україномовних глядачів (МОНІТОРИНГ)

Громадянський рух «Відсіч» у рамках кампанії «Бойкот російського кіно» 6 червня 2015 року провів моніторинг ефіру десяти українських телеканалів. Незважаючи на те, що закон про часткову заборону російських фільмів і серіалів набув чинності, частка російського контенту на українському ТБ залишається непомірно великою. Як і раніше, лідерами за обсягами російського контенту є телеканали «Інтер» (75% російського контенту), «Україна» (61%) та НТН (50%). Загалом, на російську продукцію припадає майже третина ефірного часу. І саме продукт окупанта показують у прайм-тайм.

Катастрофічним залишається становище української мови на «українському» телебаченні. Якщо восени минулого року подібний моніторинг фіксував 29% україномовного контенту, то нині його частка зменшилася до 28%. І це попри часткову заборону російського контенту, яка мала б спонукати телеканали збільшити частку українського мовлення. Таким чином, на українське мовлення припадає менше третини телеефіру. Варто зауважити, що згідно з результатами Всеукраїнського перепису населення 2001 року, понад дві третини українців (67,5%) вважають українську мову рідною.

Характерним трендом нашого телебачення є накидання двомовності. За період моніторингу ми не виявилося жодної (!) суто україномовної телепередачі або фільму, які були б вироблені в Україні. Українською мовою транслюються хіба що деякі зарубіжні фільми та передачі. Важливо наголосити, що у «двомовній» продукції наших телеканалів російська мова домінує.

Лідерами русифікації є телеканали «Інтер» (0% суто україномовного контенту), СТБ (0%) та 1+1 (5%). Телеканали ігнорують той факт, що в Україні вже виросло ціле покоління громадян, які не вчили російської в школі і природньо бажають чути з телевізора українську мову.

Моніторинг проводився 6 червня з 7 години ранку до півночі на телеканалах «Україна», «Інтер», НТН, ICTV, 1+1, 2+2, СТБ, «Новий», ТЕТ, К1.

Блог: Олександр Іванов бойкот кіно мова

Знак гривні
Знак гривні