Тачдаун: тепер відпрацьовані ступені ракет не згоряють - а приземляються для повторного використання (ФОТО)

Ступінь ракети Falcon 9 від Space X приземляється на автономний корабель-космпорт компанії, який називається Of Course I Still Love You посеред Атлантичного океану. Ступінь повертається після того, як запустив 60 супутників для інтернету Starlink.

Цей конкретний ступінь уже втретє запускає вантажі в інтернет і успішно повертається.

Загальна кількість супутників Starlink тепер становить 240 - компанія має дозвіл від Федеральної комісії з комунікацій США на запуск до 12 тисяч супутників для інтернету, а невдовзі ця кількість може зрости до 30 тисяч.

Слід зауважити, що цей проєкт уже викликав і критику: приватна компанія може змінити сам вигляд нічного неба.


Супутники сприйняли за НЛО - та розкритикували (ВІДЕО)

"Я бачив цю процесію, вона справді видовищна, - каже Cees Bassa з голландського Інституту радіоастрономії. - А потім розумієш, що якщо таких буде кілька тисяч, то це змінить сам вигляд нічного неба".

"Усі дуже здивовані тим, наскільки вони яскраві, - каже астроном Darren Baskill з університету Сассекса, Британія. - Навіть у забруднених світлом небесах на околицях Брайтона я легко побачив лінію, що просувалася через небо".

Для перших 1584 супутників уже відомі орбіти - й це означатиме, що принаймні 15 супутників постійно буде видно над горизонтом 3-4 години до сходу сонця і стільки ж часу після заходу сонця.

Узимку буде бодай кілька годин без супутників - але влітку вони будуть видимі цілу ніч.

А якщо запустити всі 12000 супутників із подібними орбітами - то впродовж цілої ночі влітку буде видно від 70 до 100 супутників.

Néstor Espinoza з астрономічного інституту Макса Планка, Гайдельберг, Німеччина, заявив: "По суті, приватна компанія забруднює небо для всіх. Цікаво, що консенсусу щодо цього немає. Нас ніхто не питав".

Детальніше англійською

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

майбутнє скандал космос

Знак гривні
Знак гривні