Ідіоти або провокатори розмалювали постать Шолома Алейхема свастиками (ФОТО)

25 листопада представники єврейської громади помітили, що пам’ятник письменнику Шолом-Алейхему на вулиці Рогнідинській у центрі Києва розмальовано свастиками. Зокрема, фото опублікував головний рабин хасидів Моше-Реувен Асман.

Пам’ятник розташовано за кілька десятків метрів від синагоги Бродського, - уточнює видання Хмарочос.

«Буквально годину тому мирні відвідувачі синагоги Бродського, які збиралися на ранкову молитву, виявили на вулиці Рогнідинській у центрі Києва ось таке фашистське знущання… Для довідки поліції: територія чудово й з усіх боків проглядається камерами відеоспостереження, це самий центр міста; сучасні системи дозволяють встановлювати правопорушників протягом години-півтори», – зауважив політик Володимир Кацман.

У Печерському управлінні поліції Радіо Свобода повідомили, що наразі вирішується питання про кваліфікацію справи.

Бронзову скульптуру Шолом-Алейхема спершу було встановлено на вулиці Басейній у 1997 році, потім його перенесли на Рогнідинську.

Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович) – один із основоположників сучасної художньої літератури мовою їдиш, народився 1859 року в Переяславі.

Тривалий час він жив у Києві, але поїхав через єврейські погроми – спершу до Львова (тоді ще Австро-Угорська імперія), далі до Женеви, Лондона, Варшави, Берліна, Італії, Швейцарії, Нью-Йорка.

Найвідомішим твором вважають цикл «Тев’є-молочар».

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

маразм київ кримінал

Знак гривні
Знак гривні