«Ви не з тим граєтеся, хлопці». Марченко назвав дії ДБР наклепом і подав зустрічний позов

На судове засідання в Печерському райсуді Києва щодо запобіжного заходу Дмитрові Марченку прийшло багато військових, ветеранів АТО/ООС, громадських активістів, які підтримували начальника ГУРСМЗ.

Про це пише Новинарня.

Йдеться про цю справу:


Справа неякісних бронежилетів: Суд взяв Марченка під арешт

Один із групи, що підтримує Марченка, військовий Гліб Бабіч, поширив фото зі скріншотом екрану телефона слідчого ДБР, який у чаті написав про присутніх на суді: “Ушлепков тут п***здец”.

Ми вже були “войовничою меншістю”. Тепер ми “ушльопкі”… Це він пише про нас. Про громадян України, по відношенню до яких він – “служити й захищати”. Про десятки людей, які пройшли війну. Про трьох Героїв України. Про тих, хто давав йому можливість працювати в теплому київському кабінеті. Або я помиляюсь? Може, він сам воював? Хвиля, сектор, бат?

…Про яку неупередженість до Марчелло, що воював у ДАПі, можна говорити? Якщо він нас так ненавидить? Ушлепкі, кажеш, нікчемо?” – прокоментував Бабіч.

За інформацією “Новинарні“, Марченка брали на поруки Герой України Євген Межевікін (позивний Адам), народний депутат Ахтем Чийгоз, а також іще кілька народних депутатів та волонтер Олексій Мочанов.

Адвокат Марченка Володимир Охріменко розповів журналістам: “Він (Марченко) сам з’явився в суд, він навіть не викликався судом для розгляду судового засідання. Ми прийшли добровільно в суд, він не був під вартою, він не був затриманий, і ми наполягали на тому, що здатні виконувати процесуальні обов’язки, тому немає необхідності обирати йому такий винятково суворий запобіжний захід”.

Сторона захисту подаватиме апеляцію на рішення Печерського суду.

“Далі ми отримаємо повний текст рішення, подивимось, які аргументи суддя викладе в повному тексті, оскільки, навіть за наявних наших обґрунтувань про необґрунтовану підозру, а саме про те, що він знаходився на момент інкримінованих йому бездіяльностей на лікарняному в шпиталі. Тобто він не був зобов’язаний щось виконувати, оскільки не був при цих обов’язках. Подивимось, що напише суд. І, звісно, буде апеляція”, – розповів адвокат.

26 червня Держбюро розслідувань оголосило про проведення чотирьох десятків обшуків у справі за фактом закупівлі для потреб Міністерства оборони непридатного майна за завищеними цінами.

Як стало відомо, обшуки відбувалися в приміщеннях Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ одночасно з обшуками в домівках генерала Дмитра Марченка, інших офіцерів ГУРСМЗ, у заступника міністра оборони генерала Олега Шевчука, вдома у тодішнього радника міністра оборони Юрія Бірюкова, на фірмах-постачальниках, а також у 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді ЗСУ.

Як розповідав на брифінгу директор ДБР Роман Труба, виявили і вилучили 11 тисяч бронежилетів та документацію, яка була укладена для постачання бронежилетів та іншого майна.

За версією слідства, до злочинної групи, яка організувала закупівлю непридатного речового майна для потреб ЗСУ, зокрема, бронежилетів “Темп”, входить один з керівників Міністерства оборони, а також керівники департаментів та управлінь цього відомства, що нібито “діяли в групі з іншими службовцями приватного сектора, а також дослідницьких закладів”.

За попереднім висновком ДБР, ці дії завдали шкоди державі на суму близько 100 млн грн, та поставили під загрозу здоров’я та життя військовослужбовців.

Ексзаступник глави адміністрації президента Януковича, близький до олігарха Ігоря Коломойського юрист Андрій Портнов заявив, нібито він є одним з ініціаторів даних обшуків, здійснених ДБР у військових.

За повідомленням із ЗСУ, в липні балістична перевірка підтвердила якість бронежилетів, через які ДБР порушило справу.

Згодом стало відомо, що ДБР проводило свою експертизу бронежилетів у системі МВС.

5 листопада ДБР оголосило підозри генералу Марченку та ще чотирьом військовослужбовцям ГУРСМЗ, серед яких заступник начальника управління капітан Ольга Капінус.

За заявою Романа Труби, під час випробування зі 110 бронежилетів “Корсар МЗс-1-4”, закуплених 2019 року, були пробиті 79 (70%). Вони прострілюються, зокрема, при намоканні.

У великому інтерв’ю “Новинарні” в жовтні генерал Дмитро Марченко заявляв, що після червневих обшуків в управлінні його на допити не викликали, він мав статус свідка.

На запитання, чому виникли претензії ДБР, Марченко сказав: “Я думаю, це сукупність. І претензії виробників, і політичний момент тут 100%. Мене, на жаль, так прив’язують, що, типу, якщо Марченко отримає якесь покарання, то всі будуть розуміти, що це відплата Порошенку. Але де я, а де Порошенко?.. Також вбачаю, що я не дуже зручний, бо говорю правду”.

Він наголосив, що “взагалі не бачить” судових перспектив у цьому провадженні. Водночас Марченко подав зустрічний позов до ДБР, яке проводило в ГУРСМЗ незаконні обшуки та зводить наклепи на військовослужбовців управління.

“Насправді з бронежилетами все було в порядку. Але ДБР мене оббрехало на всю країну. В мого батька сталися два серцеві напади, бо серед сусідських бабусь ходить поголос: “Бач, Сашо, ми думали, твій Дімка герой, а він, виявляється, падло, нашим солдатикам он що давав!”

Ну навіщо так робити? У ДБР не було жодної експертизи, а вони заявляли такі серйозні речі. Ви не з тим граєтеся, хлопці. Я військовий, і я вам за таке горлянки всім перегризу!

Я готовий нести повну відповідальність за все, що в мене відбувається. Якщо вони знайдуть у мене неякісні бронежилети і доведуть, що це йшло від мене, з моїм наказом – я сам проситиму в суді максимальний термін. Але якщо цього немає, навіщо зводити наклепи?!

Я ж розумію, що це не просто річ, а життя солдата. Якби ви знали, стільки ми партій виробникам позавертали! Один там плювався і казав: “Якби не Марченко, я би став мільйонером”, – розповідав Дмитро Марченко.

армія марченко суд

Знак гривні
Знак гривні