Зеленський ветував закон про тимчасові комісії Ради. Без нього розпіарений закон про імпічмент не діє

Президент Володимир Зеленський ветував ухвалений Верховною Радою 8 скликання закон "Про тимчасові слідчі комісії (ТСК-ред) і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" - саме такі комісії, наприклад, вирішують питання про імпічмент Президента.

Від Текстів: Тобто, фактично він унеможливив імпічмент, попри весь отриманий на ньому піар. Також закон був переданий на підпис у червні, а отже, він прямо порушив Конституцію, заветувавши закон після 15 днів. Ще зауважимо, що ТСК крім імпічменту важливі для наповнення реальним змістом контрольних функцій парламенту.

Зеленський зазначає, що закон №1098, який надійшов йому на підпис, не відповідає конституційним принципам верховенства права та поділу державної влади, - передає УП.

Див. також: Зеленський уже порушує Конституцію: ветує закони після відведеного терміну

Вказано, що документ направлено для повторного розгляду. Президент пропонує узгодити його положення з вимогами Конституції України.

Доповідатиме пропозиції під час розгляду зазначеного закону на пленарному засіданні представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Закон про ТСК був ухвалений Радою попереднього скликання ще в червні. В ньому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту президента.

Документ засвідчує, що спеціальна тимчасова слідча комісія Верховної Ради - колегіальний тимчасовий орган парламенту, до якого входять нардепи, спецпрокурор та спецслідчі.

Завданням комісії, зокрема, є проведення розслідування обставин щодо вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю народних депутатів від конституційного складу ВРУ поданні про ініціювання питання про усунення глави держави з поста в порядку імпічменту.

Комісія матиме доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, у тому числі, до таємних.

Термін діяльності комісії не повинен перевищувати трьох місяців.

Стаття 94 Конституції України: "Президент України протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його, або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

У разі, якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений."

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

законопроект закон імпічмент зеленський конституція

Знак гривні
Знак гривні