Освітній процес і робоче спілкування в закладах освіти мають відбуватися українською – лист МОН

Міністерство освіти і науки звертає увагу на необхідність неухильного виконання Конституції та Законів "Про освіту" і "Про забезпечення функціонування української мови як державної" в частині застосування української мови в освітньому процесі.

Про це йдеться в листі міністра Ганни Новосад від 17 вересня, адресованому всім закладам освіти та органам управління освітою.
Міністр відзначає, що згідно зі згаданими законами та рішеннями Конституційного Суду "українська мова як державна є обов'язковою у тому числі у сфері освіти".

"Наголошуємо на необхідності застосування державної мови в робочий час науково-педагогічними, педагогічними та іншими працівниками закладів освіти", - ідеться в документі, - "Державна мова має використовуватися під час проведення навчальних занять (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин), а також спілкування в рамках освітнього процесу вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти як зі здобувачами освіти (вихованцями), так і між собою.

На уроках, позакласних і позашкільних заняттях, лекціях, практичних і семінарських заняттях необхідно застосовувати навчальні матеріали, виготовлені державною мовою (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин)."

Міністерство також нагадує, що відповідно до статті 12 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» робочою мовою діяльності органів влади, самоврядування, державних і комунальних закладів освіти, "у тому числі мовою засідань, заходів, зустрічей та мовою робочого спілкування, є державна мова".

"Згідно із статтею 9 цього ж Закону володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані, зокрема керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, крім іноземців чи осіб без громадянства, які запрошені до закладів освіти та/або наукових установ та працюють на тимчасовій основі як наукові, педагогічні, науково-педагогічні працівники або викладачі іноземної мови." - наголошується в листі.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

мова освіта уряд

Знак гривні
Знак гривні