Адмінсуд вирішить долю харчування в ЗСУ: армійці просять підтримки

В Окружному адміністративному суді Києва у вівторок, 13 серпня, буде розглядатися сумнозвісна справа щодо харчування у Збройних силах України – армійці кличуть їх підтримати аполітичною акцією під стінами суду.

Як повідомляє Новинарня, про це в понеділок, 12 серпня, у Facebook написав військовослужбовець Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Місюра.

Акція запланована мирна, без партійної символіки та гасел. Зазначається, що суд перейде до розгляду справи по суті.

“Завтра буде дуже важлива подія на сучасному етапі реформування і становлення ЗСУ. Не можуть бойові частини мати ананаси, а решта частин тільки дивитись на це”, – пише Місюра.

Військовослужбовець називає час початку розгляду – 13:30, та адресу суду – вул. Велика Васильківська, 81-А. Він наголошує, що з собою треба мати “гарний настрій та віру в перемогу”.

Раніше ухвалою Окружного адмінсуду Києва від 16 липня 2019 року було визнано нечинним наказ Міністерства оборони, який передбачає проведення реформи харчування в Збройних силах України. Суддя Альона Мазур ухвалила це рішення за позовом підприємця, залученого до старих схем продовольчого забезпечення ЗСУ.

Радник міністра оборони Юрій Бірюков у коментарі “Новинарні” зазначив, що через цю ухвалу друга половина бригад ЗС України в 2019 році не перейде на якісно нове харчування за каталогом, як було заплановано.

У МОУ заявили, що подадуть апеляцію на рішення скандального Окружного адмінсуду столиці.

Як відомо, Збройні сили України почали інтенсивний перехід на нову систему харчування за каталогом у 2018 році, що дозволило збільшити набір продуктів з 30 до 400 одиниць та значно покращити рівень і якість харчування військовослужбовців.

У 2018 році на нову систему харчування загалом перейшли близько 90 військових частин ЗСУ.

Станом на липень 2019 року 50% військовослужбовців ЗС України перейшли на нову систему харчування за каталогом. Планувалося до кінця 2019 року перевести 100% особового складу.

Разом з тим, за інформацією військових, у 73-х військових частинах Збройних сил України й далі харчуватимуться за новою системою. Ще 285 чекають на реформування.

армія суд протест реформи

Знак гривні
Знак гривні