Канал Медведчука запланував телеміст із російським пропагандистським Росія 1. Вже є протести

Український телеканал NewsOne, пов'язаний з кумом Путіна Віктором Медведчуком, зібрався 12 липня провести двогодинний телеміст з "Росією 1" під назвою "Треба поговорити" за прикладом телемосту між СРСР і США, який провели 1985 року.

Про це оголосив російський пропагандист Дмитро Кисельов.

"Відверта розмова між простими людьми давно назріла, і вона відбудеться 12 липня між студіями каналу "Росія" в Москві і каналу "NewsOne" у Києві. Ведучі – Марія Ситтель з Андрієм Малаховим і Олена Кирик з Василем Головановим з Києва. Припадете", – анонсував Кисельов у ефірі передачі "Вести недели".

Медведчук балотується до Верховної Ради, вибори відбудуться 21 липня.

Нагадаємо, що український парламент восени 2018 року запропонувала Раді національної безпеки й оборони ввести санкції проти телеканалів "112 Україна" і "NewsOne", пов'язаних з Віктором Медведчком.

РНБО своєю чергою доручила Службі безпеки України перевірити юридичні особи цих телеканалів на причетність до терористичної діяльності, оскільки, відповідно до закону про санкції, вони можуть застосовуватися до юридичних осіб – резидентів України, тільки якщо вони причетні до тероризму.

Під будівлею телеканалу з медіа-групи кума Путіна Віктора Медведчука NewsOne активісти протестуватимуть проти телемосту з російськими пропагандистами з телеканалу "Росія24".

Про це написав куратор TEDxKyiv Владислав Грезєв у Facebook.

"12-го числа, кажуть, буде телеміст між пропагандистами з Росії і пропагандистами з NewsOne. Кажуть, розмова буде між звичайними людьми. Особисто я збираюся йти. Адреса – вул. Польова, 21. Можливо, навіть заздалегідь прийду. І друзів збираюся взяти", – написав Грезєв.

"Такий помпезний телеміст, як його анонсував пропагандист Кисельов, на чиїх руках кров невинних, – має яскравим бути. Тож відчуваю власну відповідальність за яскравість таких проектів. Хто хоче – долучайтесь. Ідемо на телеміст!" – закликав він, додавши посилання на організацію події в Facebook, що має відбутись 8 липня.

Плани провести 12 липня телеміст розкритикували в партіях "Європейська солідарність" Петра Порошенка та "Голос" Святослава Вакарчука.

"Європейська солідарність" вважає, що даний проект – безумовна легалізація пропагандистського російського контенту через українські мас-медіа, яку ми трактуємо як дії, які створюють реальні загрози національним інтересам, суверенітету і територіальній цілісності України. Нагадуємо ініціаторам та прямим виконавцям цього "телевізійного шоу", що умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності підпадають під кримінальне розслідування", – йдеться у заяві партії.

"Вважаємо, що проведення так званого "телемосту" – виключна провокація з боку Кремля, ще один механізм впливу на українців під час виборчої кампанії. Мета Москви проста – через "розмови про мир" завести до Верховної Ради якомога більшу кількість проросійських депутатів, аби політично закріпити реванш у стінах Верховної Ради", - зазначили у "ЄС".

У партії закликали Службу безпеки України, Раду нацбезпеки і оборони України, Нацраду з питань телебачення і радіомовлення "дати миттєву реакцію щодо так званого "телемосту", анонсованого пропагандистським каналом Путіна".

"У разі відсутності такої реакції залишаємо за собою право на протест проти бездіяльності вказаних органів", – заявили у "ЄС".

У свою чергу, в партії "Голос" зазначили, що анонсований "телеміст" є "телеміною".

"Це – загроза для національної безпеки. Інформаційна окупація України – така ж загрозлива перспектива, як і окупація територій," – заявив лідер партії Святослав Вакарчук.

"Звертаємося до РНБО, СБУ та президента України із закликом дати належну правову та політичну оцінку таким діям власників каналу NewsOne та медіахолдингу "Новини", спрямованим на підрив національного суверенітету України", – йдеться у заяві "Голосу".

"Те, як зараз використовуються придбані проросійськими політиками телеканали, ще раз засвідчує: треба заборонити олігархам використовувати інформаційне мовлення у своїх пропагандистських цілях. Медіа потрібно гарантувати незалежність редакційної політики від власника. Представники партії "Голос" не беруть участь у телепрограмах каналів, які належать до холдингу "Новини", та каналів, які дотримуються антиукраїнських позицій, і закликають представників інших патріотичних сил теж відмовитися від такої участі", – йдеться у заяві.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман у свою чергу заявив, що "реванш не просто "шкрябається в двері", а вже заходить в квартири українців через канали кума Путіна".

"Звертаюсь до журналістів та керівників каналу: згадайте, з ким у нас війна на Сході, хто вбиває наших хлопців на Донбасі, руйнує українські міста та анексував Крим. Згадайте – і відмовтесь від цього проекту. Не грайте на руку ворогу", – заявив глава уряду.

ЛБ

україна росія пропаганда змі медведчук

Знак гривні
Знак гривні