Українці більше відпочивають за кордоном. За літо витратять принаймні 1 млрд доларів

За оцінками туристичних операторів, цього літа відпустку за кордоном проведе приблизно 1,6 млн наших співвітчизників. За середньої вартості відпочинку $600 з людини на тиждень, за літо українці витратять на закордонний відпочинок не менше $1 млрд.

Це на 25−30% більше в порівнянні з літом минулого року. «Сезон почався добре, і всі наші чартери заповнені», — каже генеральний директор туроператора Join UP! Дмитро Сєроухов, якого цитує НВ.

Чому кількість охочих поїхати за кордон зростає?

На початку року дуже добре продавалися тури на літо за раннім бронюванням, каже директор Центру розвитку туризму в Україні Володимир Царук.

Останні кілька років ці програми рекламують самі оператори, що приводить до зростання попиту.

«Під час раннього бронювання ціни на відпочинок нижчі приблизно на 30%, є можливість забронювати будь-який готель і оплатити тур частинами», — говорить Царук.

На зростання попиту вплинуло й зміцнення гривні, яке спостерігалося в першому півріччі. Наприклад, якщо офіційний курс НБУ на 1 січня становив 27,68 грн за долар, то на 7 червня — 26,79 грн за долар.

Туреччина стала дорожча за Єгипет

Найбільше — на 40% — зростають продажі турів до Єгипту в порівнянні з літніми місяцями минулого року. А от в Туреччину путівки купують на 10−15% менше туристів, ніж торік.

Це пов’язано з високими цінами на відпочинок на курортах Анталії, Бодрума і Мармариса. З цього року місцеві готелі перейшли в розрахунках з доларів на євро, тому в гривні відпочинок подорожчав приблизно на 20%. «Турецькі готелі цього року добре заповнююються завдяки підвищеному попиту з країн ЄС. Місця в багатьох готелях вже заброньовані», − додає Дмитро Сєроухов.

Середня вартість відпочинку на двох у Туреччині зараз становить 37 000 грн, тоді як у Єгипті − 26 000 грн.

На 10−15% зростає кількість турів до країн ЄС — Іспанії, Італії та Греції. Це пов’язано зі зростанням пропозиції, оскільки цього року туристичні оператори розширили кількість рейсів і маршрутів до країн ЄС, розповідає Сєроухов.

Наприклад, цього року відкриті прямі чартери на Сицилію (Італія), повернули польотну програму в Калабрію (південь Італії) і збільшили кількість рейсів в Ламецію-Терме (Італія).

Найвищий попит на відпочинок буде спостерігатися в липні-першій половині серпня. Але навіть у цей період можливі гарячі тури.

«Цього року оператори збільшили кількість рейсів до Туреччини, але попит буде на рівні минулого року. Тому можуть з’явитися недорогі тури на турецькі курорти», — каже Сєроухов.

«Гарячих пропозицій» на інші напрямки буде набагато менше.

україна туризм

Знак гривні
Знак гривні