Сепаратист із “ДНР”, екс-регіонал Лук’янов повернувся в Київ і балотується в громраду КМДА

Один із лідерів Партії регіонів часів Януковича, екс-нардеп Владислав Лук’янов, який навесні 2014 року підтримував бойовиків на Донбасі під час захоплення ними органів влади, тепер легально живе в Україні та бере участь у виборах до Громадської ради при Київській міській держадміністрації.

Як повідомляє “Новинарня“, установчі збори з формування нового складу громадської ради при КМДА призначені на 10:00 середи, 5 червня 2019 року. Серед 232 громадських організацій, чиї представники допущені до формування ГР КМДА і збираються в “Українському домі” – ГО “Коралі”, яку очолює Владислав Лук’янов.

Відповідно до викладених на сайті КМДА документів, ГО “Коралі” зареєстрована в Києві за адресою: вул. Вербицького, 28-б, кв. 36. Екс-“регіонал”, нардеп V-VII скликань Лук’янов Владислав Валентинович, 1964 р.н., є уповноваженим представником цієї організації на зборах із формування громради КМДА на 2019-2021 роки.

Як відомо, уродженець Донеччини Лук’янов був одним із публічних спікерів команди Януковича. Крім того, у Раді VII скликання він брав участь у масових бійках в сесійній залі, коли “регіонали” протискали ратифікацію харківських угод, розблокування президії від БЮТ та ін. Після перемоги Майдану Лук’янов повернувся на Донбас і приєднався до проросійських бойовиків і сепаратистів.

“13 квітня 2014 року Лук’янов разом з натовпом козаків, гопників і російських “туристів” брав участь у захопленні міськвиконкому в Харцизьку. Тоді після заходу в Слов’янськ угруповання Гіркіна подібні захоплення відбувалися по всій області, і Харцизьк не став винятком.
У той день із захопленої будівлі були зірвані українські прапори, а замість них була вивішена символіка “ДНР”. Лук’янов виступав на мітингу під прапорами сепаратистів, підтримував референдум щодо відділення Донбасу від України, розповідав про те, як застерігав бійців ЗСУ застосовувати силу проти “свого народу” тощо”, – пише у “Фейсбуці” журналіст і громадський активіст Денис Казанський, переселенець із Донеччини.

“Чесно кажучи, думав, що цей персонаж сидить десь у Криму чи Росії, але ні. Виявляється, Лук’янов спокійно живе в ненависному йому Києві, від якого він сам же закликав відділятися. Більше того, тепер Лук’янов хоче пролізти в громадську раду при КМДА й таким чином брати участь в управлінні столицею.

Повиступав під прапорами “ДНР”, розпалив конфлікт, нацькував співгромадян і втік з Донбасу. Нехай інші тепер мучаться і живуть в резервації”, – зазначає Казанський.

“Дивовижа. Здавалося б, домігся чоловік свого. Захистив Харцизьк від бандерівців, українізації, вишиванок і т.ін. То й їдь туди, насолоджуйся життям. Ти ж хотів “русскій мір”, так ось він. Однак чомусь Лук’янов не хоче жити в “республіці” і працювати в “народній раді ДНР”, а їде в Київ, до “хунти” і “фашистів”, – констатує журналіст.

Можлива підробка документів

Людина, що назвала себе головою ГО “Коралі”, Наталія Мазниченко повідомила “Новинарні“, що для заявки в громраду КМДА невідомі використали бланк їхньої організації, але без печатки. ГО “Коралі” не має жодного відношення до пана Лук’янова та не уповноважувала цю особу на будь-які дії.

регіони лук'янов київ абзац

Знак гривні
Знак гривні