Впевнено в Раду проходять лише чотири партії: Зеленського, Медведчука, Порошенка, Тимошенко (ІНФОГРАФІКА)

Ще дві партії трохи не дотягують до п'ятивідсоткового прохідного бар'єра, а одна наближається до нього.

Прохідний бар'єр у Верховну Раду впевнено долають тільки чотири партії: "Слуга народу" (Зеленський), "Опозиційна платформа - За життя" (Медведчук-Бойко), "Європейська солідарність" (Порошенко) і "Батьківщина" (Тимошенко).

Про це свідчить соціологічне опитування Центру "Соціальний моніторинг" та Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, представлене на прес-конференції в понеділок, - передає ЛБ

Рейтинг усіх сил упродовж періоду опитування коливився лише в рамках статистичної похибки.

В інфографіці ми взяли найсвіжіші дані та для скорочення - оскільки у нас традиційно йде поділ не стільки за ідеологічними партіями, скільки за особистостями, а назви партій міняються - подали прізвища найвідоміших людей від кожної політсили:

Ми недарма "Опозиційну платформу-За життя" скоротили не до прізвища Бойка чи Рабіновича, а до прізвища фактичного "власника" політсили: "Опозиційна платформа" практично повністю - в кишені Медведчука (ДОКУМЕНТ)

Крім партій, в Раду підуть також мажоритарники, адже депутати не підтримали поправку Зеленського про пропорційну систему за закритими списками.

Вибори за пропорційною системою дали б партії Зеленського й Опозиційній платформі конституційну більшість

Щоб зупинити реванш, патріотичні партії мають висувати узгоджених кандидатів на мажортарці

"Якщо подивитися серед тих, хто визначився і прийде на вибори, ми можемо побачити тільки чотири партії, які впевнено долають 5% бар'єр", - сказала голова правління Інституту ім. Яременка, соціолог Ольга Балакірєва.

До цього числа входять "Слуга народу", пов'язана з Володимиром Зеленським, - 40,9%; проросійська "Опозиційна платформа - За життя" - 11,1%, "Європейська солідарність" Петра Порошенка - 10,5%; і "Батьківщина" Юлії Тимошенко - 9,3%.

Ще дві партії перебувають впритул біля прохідного бар'єра. Це "Сила і честь" Ігоря Смешка (4,9%) і "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка (4,8%).

Партію "Голос" Святослава Вакарчука готові підтримати 3,3% респондентів, Радикальну партію Олега Ляшка - 2,7%, "Опозиційний блок - Партія миру і розвитку" Вілкула-Новинського - 2,4%, "Свободу" - 2,3%.

Інші політичні сили, включаючи парламентську "Самопоміч" (1,7%) і "Українську стратегію" Володимира Гройсмана (1,5%), перебувають дуже далеко від 5% бар'єра.

Дослідження проводили з 15 по 31 травня. Усього було опитано 2100 респондентів. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

***

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Для переказу коштів клікайте сюди

Рада вибори-19 зеленський вибори медведчук інфографіка

Знак гривні
Знак гривні